Věděli jste, že mandarinky snižují cholesterol?

Mnoho lidí žije dnes zdravým životním stylem. Je to možná proto, že nás na každém rohu láká nezdravé rychlé občerstvení, či je to proto, že se stále zvyšuje počet případů obezity. Ať už se do zdravého životního stylu vrháte z jakéhokoliv důvodu, možná byste měli vědět, jaké potraviny se vyplatí jíst a jaké nikoliv. Do jídelníčku bychom měli zařadit ryby, ale kromě ryb byste se měli naučit jíst i například luštěniny nebo mandarinky. A proč právě mandarinky?

Ovoce obecně je to, na co bychom při zdravém jídelníčku neměli zapomínat. Je v něm mnoho vitaminů a tělu prospěšných látek, bez kterých bychom se denně neobešli. Kromě toho je třeba zmínit, že ovoce se má jíst maximálně do druhé hodiny odpolední, protože v pozdějších hodinách už nejsme schopni spálit kalorie, které z ovoce přijmeme.

Proč jíst právě mandarinky?

Jedná se o ovoce, které je známé už od středověku a které je sladké, specifické svou oranžovou slupkou, která se dá dobře oloupat.

Kromě toho jsou opravdu velice zdravé, což málokdo ví.

Pojďme si proto v bodech říct, proč bychom mandarinky měli zařadit do našeho zdravého jídelníčku.

  • obsahují vitaminu C
  • snižují cholesterol
  • obsahují vitamin A, D

Mandarinky jsou druh citrusů, který je skutečně velice zdravý už jenom tím, že obsahuje velké množství vitaminu C, který podporuje náš imunitní systém, a dále jsou plné vitaminu D a A. Kromě toho málokdo ví, že snižují hladinu špatného cholesterolu – mandarinky tak skvěle bojují proti obezitě. Využijte proto ještě doby, kdy je ještě mandarinek v obchodě dost, a zařaďte si je do jídelníčku.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová