VANS

Píše se rok 1996 kdy na trh přichází nová značka kvalitní obuvi, konkrétně tenisek. Paul Van Doren, narozeni roku 1930 v Bostonu, si konečně našel průchod do obuvnického světa. Se svými

Vans boty
Vans boty

teniskami nazvanými trefně „Vans“ prorazil s neskutečnou pompou. Společně s přáteli a jeho bratrem – Jim Van Dorenem – tedy přidali do obuvnického průmyslu něco, co jen tak z módy nevyjde.

Největší vrchol oblíbenosti těchto pohodlných, ale zároveň i stylových tenisek přišel v roce 1982, kde se ve velmi populárním filmu Fast Times at Ridgemont High objevil hlavní hrdina právě s těmito botami. Najednou se obuv začala prodávat nejen ve Spojených státech amerických, ale také jejich prodej značně stoupl i v jiných zemích po celém světě.

Stejně jako velmi oblíbené tenisky značky Converse, se i tato značka stala takřka legendou v obuvnickém světě. Následně roku 2000 se umístila na prvním místě v žebříčku nejlepších malých amerických společností. Tento žebříček hrdě vydal oblíbený podnikatelský časopis Forbes. Není pochyb, že značka Vans má nejen svou minulost, ale i budoucnost.

Není to jen obuv

Vans boty
Vans boty

Ovšem „Vansky“ (jak si značku mnoho lidí skloňuje) nejsou pouze o obuvi, když se jedná o hlavní a především původní obor, ve kterém se rozhodli majitelé podnikat. Postupem času, jak popularita stoupala, se rozhodli jít i jiným směrem. Začali tedy nabízet produkty pod svou značkou také v odvětví oblečení a doplňků. Mimo boty se podnik začal zaměřovat i na batohy, které se vyšplhaly po žebříčku oblíbenosti k prvním příčkám opravdu rychlostí blesku. Dále zapůsobil nyní velmi populárními vaky, které si zamilovali zejména teenageři. Brýle, peněženky či pásky patří také k doplňkům, se kterými se firma v současnosti pyšní. Co se týče oblečení, na své si přijdou jak ženy, tak pánové. V pánské kategorii se nejčastěji setkáte s mikinami, tričky, plavkami, ale také s bundami či džíny. Košile ani nátělníky nejsou to, co v této sekci nenaleznete.

Dámy se také dočkají svých oblíbených kousků. Vans se totiž zaměřuje i na dámské oblečení, kde vynikají zejména trička, nátělníky nebo mikiny. Pokud toužíte po kabelce této značky, i tu není problém sehnat. Firma se totiž specializuje i na toto odvětví. Na své si přijdou i děti, které by se snad již v raném věku zamilovali do této značky.

Sladí se naprosto se vším!

Vans
Vans

Oblíbená značka se velmi ráda sladí s jakýmkoli oblečením. Oblíbí si ji zejména ti, kteří milují sportovnější vzhled. Elegantní typy si na své nepřijdou, protože u společnosti se například s lodičkami nesetkáte. Pokud toužíte po pohodlné obuvi v podobě tenisek, jednoznačně sáhněte po „Vanskách“. Lehce je zkombinujete s džíny a jednoduchým tričkem. Samozřejmě i to si můžete vzít stejné značky jako boty. Oblíbená bunda bomber doladí převážně nyní na jaře tento velice komfortní look. Pokud k vybraným kouskům této značky zvolíte nyní velmi populární kšiltovku, otočí se za vámi nejedno oko.

Především boty si oblíbili zejména velmi známí zpěváci mužského pohlaví. Jistě nechybí v botníku rappera Bena Cristovaa nebo Majka Spirita. Ovšem určitě byste se s touto pohodlnou obuví setkali i u mnoha známých ženských hvězd, ale nejspíš u těch zahraničních. Boty jsou stále populárnější zejména u mužů, kteří si dříve všimnou stylu, jež obuv přináší.

Pro zapamatování této značky je tedy důležité ještě jednou připomenout, na co se zaměřuje. V široké nabídce se setkáte především s nejznámějšími teniskami, dále si jistě oblíbíte i doplňky, které jsou převážně kabelky, batohy, vaky, peněženky či pásky. Společnost Vans také nabízí i řadu dámského, pánského i dětského oblečení. V této kategorii jsou nejznámější a nejoblíbenější trička, mikiny, nátělníky nebo bundy. Svou oblíbenost si jistě získaly i kalhoty, které v menší míře taktéž naleznete v nabídce této značky. V současné době je v České republice značka Vans známá hlavně díky stylovým skate botům.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová