Úkoly družičky: co udělat, s čím pomoct a jak se obléknout  

Pokud jste byly pasovány na družičku, pravděpodobně vás zaplaví vzrušení a radost, ale pokud jste na svatbě nikdy nebyly, můžete začít lehce panikařit. Pojďme se společně podívat na povinnosti, které vás čekají, abyste se ukázaly jako ta nejlepší družička na světě.  

Buďte emocionální oporou 

Plánování svatby je stejně stresující jako vzrušující. Než začnete vybírat šaty pro družičku, v první řadě je důležité být nevěstě v okamžicích napětí nablízku. Buďte k dispozici, jak jen to bude možné! Nemusíte jim být k dispozici na zavolání, ale pro nevěstu je příjemné vědět, že její družičky jsou tu pro ni jako její nejbližší přítelkyně a nejlepší opory.  

Buďte hlásnou troubou 

Pokud jste někdo, komu nevěsta důvěřuje a o koho se může opřít, je vaše role velmi důležitá. Mějte však na paměti, že existuje tenká hranice mezi tím, kdy nevěstě pomáháte s rozhodováním, a tím, kdy se snažíte vnutit svůj názor. Moderní jsou  

Výpomoc při svatebním plánování  

Plánování svatební hostiny a rozlučky se svobodou jsou dvě největší předsvatební očekávání. Hlavní družička se obvykle ujímá vedení, ale příbuzné a blízké kamarádky nevěsty, by jí měly podpořit tím, že jí s touto realizací pomohou. V případě svatební hostiny sice neplatíte nic, ale co se týče rozlučky se svobodou, to je vaše zodpovědnost.  

Asistence při volbě šatů  

Některé nevěsty již mohou mít jasnou představu o tom, co chtějí, aby svatebčané měli na sobě, ale pokud vás nevěsta požádá o pomoc, určitě můžete přispět nápady na oblečení, účes nebo líčení. Pokud se vám šaty pro družičky nebudou zamlouvat, zkuste to vydržet a souhlasit s tím, co se líbí nevěstě, koneckonců je to její svatba.  
 
Nezapomínejte také na výběr popůlnočních šatů pro nevěstu, to už nemusí být zase takový trhák, ale stejně by měla být veškerá pozornost směřovaná na nevěstu.  

Máte dceru a chcete se sjednotit? Myslete na šaty pro malé družičky

Svatební dar 

Mimo rozlučku se svobodou je vaším úkolem, darovat svatebčanům nějakou drobnost. Zaměřte se nejlépe na dárek, který bude jak pro ženicha, tak pro nevěstu. Můžete přispět něčím vtipným, anebo darovat příjemný zážitek, který mohou svatebčané sdílet společně.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová