Tchynin jazyk do každého moderního interiéru

Zakomponovat do svého příbytku moderní pokojové rostliny je nezbytnost. Přece jenom stojí nejen za živostí interiéru, ale také přidávají na tolik potřebné a žádané útulnosti. V případě, že si nejste jistí tím, jakou rostlinu zvolit, případně pro jakou pokojovku se rozhodnout, stojí za zvážení tchynin jazyk. Nebojte, nebude vám připomínat vaši tchyni, ale bude opravdu hezkým a nenáročným parťákem, jehož přítomnost si zamilujete. 

Tenura neboli tchynin jazyk 

Tchynin jazyk se dostal do povědomí lidí pod mnoha různými názvy. Například pod pojmem tenura. Mluvíme však stále o jedné a téže rostlině, která je nenáročná a která nevyžaduje prakticky žádnou péči, přesto dokáže být krásná po celou spoustu let.  

I když nemluvíme o rostlině, která by kvetla do všech barev duhy, mluvíme o pokojové rostlině velmi dekorativní, která se hodí prakticky kamkoliv. Je stálezelená čili nikde nebude narušovat celkový vzhled příbytku. Má polodužnaté listy, díky čemuž nevyžaduje tolik vody a tak častou zálivku, listy jsou navíc s nepravidelnými tmavými pruhy.  

Jako čistička vzduchu 

Pokud jste přemýšleli nad tím, že si jednoho dne pořídíte čističku vzduchu, můžete od tohoto nápadu upustit. Tchynin jazyk totiž funguje podobně jako čistička – také zbavuje vzduch škodlivých látek, které se do interiéru mohou dostat například otevřeným oknem a poté se mohou uchytit v tapetách, na kobercích nebo v linoleu. 

Zvládne sucho i škůdce 

Jak už bylo zmíněno, tchynin jazyk je opravdu ostřílenou pokojovou rostlinou, která si poradí prakticky se vším, co jí připravíte. Pokud ji zapomenete zalít, poradí si se suchem. Jestliže ji napadnou škůdci, poradí si také s nimi. Je velmi skromná.  

Ovšem existují věci, které jí doslova vadí, a to například to, když stojí ve vodě. Zabraňuje to v jejímu růstu a přispívá k brzkému uhynutí kořenů čili k celkovému úhynu rostliny.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová