Souboj oděvů: Svetr versus mikina a kardigan. Kdo vítězí?

Elegantněji působí svetr než mikina. Cardigan je tak trochu chameleonem mezi oběma. Svetr může bez potíží doplnit i méně formální společenský oděv, protože třeba v USA a Británii byl kvalitní svetr symbolem vzdělaných lidí pocházejících ze společenské elity. Kdo tedy má navrch?

Rebelové dávají najevo názor

Sebedražší a dokonalejší mikina nebude nikdy působit jako společenský oděv. Je to dané nahlížením na mikinu v minulosti, kdy se považovala za rebelantský nebo dělnický oděv. To stále přetrvává i v dnešní době. Nositelé mikin dávají jejich stylem, potiskem a nápisy nahlas najevo svoje názory. Třeba „Jsem hiphoper“, pokud mají hiphopovou mikinu. Nechtějí být šedé myšky, už svým oblečením dávají najevo, co si myslí.

Ležérní móda staví na mikině

Mikina je základem sportovně ležérní módy na procházku do města, na koncert moderní hudby nebo na sport. Jak už bylo řečeno, cardigan se pohybuje na pomezí obou těchto pólů. Jednobarevná pletená vesta působí seriózně a v kombinaci s košilí se hodí se pro konzervativního úředníka, který chce vyrazit na setkání s přáteli. Ovšem sportovní pruhované barevné vesty si klidně a s chutí obléknou i nekonvenční skateboardisté.

Cardigan je chameleon

Záleží také na tom, co si kdo pod cardigan oblékne. S tričkem jde o hodně neformální oblečení určené třeba do práce, na setkání s přáteli, na vycházku či na sport. Ovšem decentní cardigan s perfektně střiženou košilí se dá vzít i ke společenským kalhotám a vyrazit třeba na večeři do lepšího podniku. Svetr je potom nejvýše ze všech tří oděvů. Elegantní svetr můžete vzít do společnosti, když se sladí s košilí a sakem. Hodí se na zimu, na sport. Naproti tomu naše klání vítěze nemá. Každý kousek oděvu – svetr, kardigan i mikina se hodí k něčemu jinému a má v šatníku své místo.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová