Slyšeli jste o norské módě?

Každá země je specifická svou vlastní módou. Například Francie je všude známá tím, že je to město módy. Právě z této země pochází nejnovější skvělé módní trendy, které neznají obdoby. Rodí se zde nejlepší módní návrháři a vznikají tu nápady na nejvkusnější looky, které jistě obletí celý svět. Norsko svou specifickou módu třeba nemá, ovšem má svou jistou značku, která se nese pod názvem „norská móda“. Řada lidí si myslí, že se jedná jen o obyčejné sousloví, které v sobě nese dlouhou historii a tradice, ale jedná se pouhou, ovšem velmi kvalitní značku outdoorového oblečení. Norsko je proslulé chladnými dny, proto se není čemu divit, když se tato značka na takové počasí se svými trendy naprosto připravila.

Navíc se jedná o relativně kupovanou značku, protože se outdoorové oblečení obecně stalo v poslední době hodně vyhledávané. Není se čemu divit, protože horolezectví a různé turistické výšlapy či túry jsou velmi oblíbenou aktivitou ve volných dnech – jen tedy většinou musí přát počasí, protože za deště se na turistické výšlapy chodit zrovna nevyplatí..

Nejedná se však jen o outdoorové oblečení, ale také o sportovní kousky a vybavení

Norská móda v sobě nenese však jen outdoorové oblečení, které je nyní hodně vyhledávané z toho důvodu, že se turistika a jiné podobné túry či horolezectví stalo velmi populární. Jedná se také o sportovní oblečení, které jistě ocení řada žen či mužů, kteří jsou zapálení sportovci. Navíc se také setkáte s různým sportovním vybavením, které je přizpůsobeno mnohdy i pro norské podmínky.

Jednotlivé kousky jsou velmi vkusné a podle aktuálních módních trendů. Jedná se o barevnější kousky, proto se nemusíte bát, že byste snad někdy nezářili při každém ranním běhu. Nejedná se však pouze o legíny nebo funkční prádlo, ale také o stylové bundy, které se hodí do chladných teplot například norského odpoledne.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová