Jak si mají ženy vybírat boty pro široká lýtka?

Ženy, bojujete se svými širokými lýtky? Je pro vás obtížné sehnat vhodné kozačky na podzim a zimu? Nezoufejte. Na rozdíl od minulých let výrobci už berou v úvahu i vaše požadavky. Existují dokonce speciální kozačky určené přímo pro XL lýtka. Jak si vybrat ty nejvhodnější?

Přezky a šněrování rozšiřují

Zvolte kozačky opatřené na zadní straně polohovatelnými přezkami, pásky nebo šněrováním. Takové boty výborně hodí k riflím, které bez potíží zasunete dovnitř. Bude to vypadat pořádně sexy a muži na vás určitě nechají oči. Další možností, jak rozšířit obvod kolem lýtka u kozaček do džín, jsou elastické pásy vsazené do zadní části vršku boty.  Vždy se řiďte zásadou, že modré rifle dobře doplní vyšší hnědé kozačky. Tyhle dvě barvy spolu příjemně ladí a připomínají westernový styl. Chcete-li elegantní kozačky na procházku do města, vyberte si ty s horní elastickou částí v podobě vsadek s pružnými úplety či gumou. Rozšíření může být opravdu velké, pojme i například i obvod lýtek 54 cm. Bát výběru zimních bot se díky tomu nemusíte ani jste-li baculka.

Černá vždy zeštíhluje

Potřebujete-li lýtka opticky zúžit, sáhněte po botách na podpatku. Dokážou vždy prodloužit nohy. Nejvhodnější barvou je černá, která vždy zeštíhluje. Potřebujete-li ovšem boty pro běžné nošení do práce, ideálně se hodí hnědá. Dají se sehnat i kozačky s celou vrchní částí strečovou. Užší lýtka skryjí, se silnějšími lýtky se roztáhnou. Jde proto o naprosto univerzální model.  V minulých letech přišly do módy holínky, které jsou dalším řešením problému s objemnými lýtky. Určitě už chápete, že holínky nejsou jen obuví do deště, ale i svébytným luxusním doplňkem, který v kombinaci se správným outfitem vypadá neuvěřitelně šik. Nemusí být jenom klasicky jednobarevné, snesou i veselejší motivy.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová