Co si již nyní můžeme pěstovat na zahrádce?

Jaro je konečně tady, a tak spousta z vás jistě přemýšlí, jak asi vylepšit svou zahradu. Mnoho z vás jistě pěstuje oblíbenou zeleninu, jenže růst zeleniny není tak vzrušující jako růst květin. Většinou ženy se starají o své zahrádky před domem, protože touží po tom, aby oslnily každou návštěvu, která přijde. Vzadu na zahradě si pěstujte papriku, rajčata, brambory i jahody, ale před domem nechte zářit krásu květin. Ty vám navíc svou barevností a ojedinělostí budou zlepšovat každý den a vy se konečně dočkáte hezkého vracení se domů z práce. Navíc i do práce se vám jistě bude chodit s chutí, když vaše zahrádka bude naprosto elegantní a zářivá.

Jaro vítají více ženy než muži

Ženy navíc milují se starat o svého koníčka, a pokud mezi vaše koníčky patří třeba zahrada, tak se není čemu divit, když zahrádky těchto dam patří k těm nejlepším. Nezapomínají totiž pravidelně kropit, zalévat, hnojit a nezapomínají ani na další záležitosti, které se k tomuto koníčku řadí. Nyní je začátek jara, což znamená, že na sázení různých druhů květin je ten pravý čas. Jelikož nám teploty nedosahují mínus třiceti stupňů, půda je dobře připravena na nadcházející období. Díky tomu, že jsou ve skvělé formě všechny půdy na zahradách, je ten pravý čas k prvnímu sázení.

Jestliže si však myslíte, že se květiny ještě nedají pěstovat, mýlíte se. Mezi nejčastější květiny pěstované na začátku jara (tedy zhruba v tomto období) se řadí například askavec, nevadlec, dále například chrpa nebo hvozdík. Oblíbené květy jsou také hrachoru, tabáku, resedu nebo šruchu. Mezi další často pěstované květy začátkem jarních měsíců patří také třeba ostálek nebo astra. Také třeba hledík, třapatka, netýkavka, kokard nebo velmi populární aksamitník. Ten, kdo si tedy myslí, že je na sázení květin ještě brzy, tak se tedy plete. Už s těmito jednotlivými odrůdami vykouzlíte naprosto pestrobarevnou a fantastickou předzahrádku, nad kterou se pozastaví nejedna sousedka.