Shamballa bižuterie má své kouzlo

Shamballa, nebo také Shambhala či Sambhala, je jedním z módních trendů ve šperkařství, který si získal v současné době opět obrovskou popularitu. Nosí je nejen mnohé celebrity, ale i spousta vlivných lidí a úspěšných podnikatelů. Slavné náramky opředené duchovnem a spiritualitou si získaly srdce velkého množství lidí po celém světě. Náramky nosí takové hvězdy showbyznysu a módy jako Karl Lagerfeld, Beyoncé, Jay-Z, Lil Wayne nebo RickRoss. Jsou živými reklamami a propagátory těchto náramků a nosí je na velké množství veřejných událostí a akcí.

Barevné Shamballa náramky

Shamballa náramky pocházejí původně z Tibetu, o kterém se říká, že je kolébkou i královstvím mysticismu, duchovního rozvoje a duchovního klidu. Shamballa je ukryta ve vzdálené části nedostupných Himalájí a hovoří se také o Gyanganj, domovu nesmrtelných. Někteří ji nazývají Shamballa, Shangri-La nebo Siddhashram a mnoho lidí věří, že jde o nebeské království, které utváří a formuje náš osud. Své kořeny také nachází v tradičních buddhistických legendách o ideálním městě Shamballa. V Tibetu je toto legendární a osvícené království zdrojem štěstí. Shamballa náramky jsou spojené s mystikou a ezoterikou. Říká se, že mají léčivé vlastnosti, chrání svého nositele a zajišťují mu dobrou náladu a nosí štěstí.

Talisman pro štěstí

Shamballa náramky nejsou nošeny jen pro jejich módní vzhled, ale pro zdůraznění své osobní spirituality.Shamballa náramky se skládají ze spousty tradičních korálků, středem bývá vždy nějaký tématický kámen nebo discoball, populární jsou i lebky a kříže. Barevné shamballa náramkymají univerzální velikost. Ceny jednotlivých modelů se liší v závislosti na použitých materiálech. Mohou to být kuličky z plastu, leštěných drahých kamenů, lávových kamenů, skla, ale mohou být i ze zlata se zdobením diamanty. Často používaným materiálem jsou také Swarovskéhozirkonové krystalky. Korálky jsou navlečené na černý nylonový vlasec, voskovou šňůrku nebo šperkařský drát. Pokud jsou na pružné a pevné gumičce, jsou zcela univerzální.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová