Sexy rty? Jdi do červené!

Rudá rtěnka je symbolem ženskosti, který nevyjde nikdy z módy. Mnoho žen se jí ale bojí nosit, což je velká škoda. Pokud chceme docílit sexy efektu a ne efektu klauna je třeba se řídit pár pravidly.

Pravidlo číslo 1: Hebké rty

Aby vaše rudé rty byly perfektní, základem jsou krásné rty, bez suchých kůžiček. Zvolte buď balzám nebo peeling na rty, který buď koupíte v drogérii nebo jej lze udělat doma. K domácímu peelingu potřebujete smíchat pouze třtinový cukr, kokosový olej a med.

Pravidlo číslo 2: Méně je více

K líčení očí použijte pouze světlé stíny či je úplně vynechejte. Tvářenku zvolte velice jemnou. Oční linky v tomto případě také vynecháme a použijeme řasenku, kterou nanášíme jak na spodní tak i horní řasy. Zvolte kvalitní make-up, protože krásné rudé rty k vám přilákají mnoho pohledů.

Pravidlo číslo 3: Odstín

V případě, že máte pleť se žlutými tóny, zvolte teplejší červené odstíny s hnědým základem. Zda je vaše pleť narůžovělá zvolte červenou ve švestkových barvách.

Pravidlo číslo 4: Kontura

Červené rtěnky se často rozpíjejí, a proto je třeba nejprve vyplnit rty konturovací tužkou po vnitřní linii rtů. Konturovací tužka musí mít stejný odstín jako rtěnka.

Pravidlo číslo 5: Pozor na barvu nehtů

Jestliže nehty nenalakujete úplně stejnou barvou, jakou mate rtěnku, mohlo by to působit nevkusně. Zvolte raději přirozeně upravené nehty.

Pravidlo číslo 5: Fixace

Po nanesení té správné rtěnky lehce otiskněte své rty do papírového ubrousku. Pokud se vám bude zdát, že se rtěnka moc setřela naneste znovu a otisk opakujte. Také ubrousek stiskněte mezi rty. Tímto zabráníme nevhodnému efektu rtěnky na zubech.

Když se ze začátku v červené rtěnce nebudete cítit, zkuste ji nosit pouze doma, občas kouknout do zrcadla dokud si sama na sebe nezvyknete. Věřte, že za chvíli bez rudých rtů ven nevyjdete.