Sexy rty? Jdi do červené!

Rudá rtěnka je symbolem ženskosti, který nevyjde nikdy z módy. Mnoho žen se jí ale bojí nosit, což je velká škoda. Pokud chceme docílit sexy efektu a ne efektu klauna je třeba se řídit pár pravidly.

Pravidlo číslo 1: Hebké rty

Aby vaše rudé rty byly perfektní, základem jsou krásné rty, bez suchých kůžiček. Zvolte buď balzám nebo peeling na rty, který buď koupíte v drogérii nebo jej lze udělat doma. K domácímu peelingu potřebujete smíchat pouze třtinový cukr, kokosový olej a med.

Pravidlo číslo 2: Méně je více

K líčení očí použijte pouze světlé stíny či je úplně vynechejte. Tvářenku zvolte velice jemnou. Oční linky v tomto případě také vynecháme a použijeme řasenku, kterou nanášíme jak na spodní tak i horní řasy. Zvolte kvalitní make-up, protože krásné rudé rty k vám přilákají mnoho pohledů.

Pravidlo číslo 3: Odstín

V případě, že máte pleť se žlutými tóny, zvolte teplejší červené odstíny s hnědým základem. Zda je vaše pleť narůžovělá zvolte červenou ve švestkových barvách.

Pravidlo číslo 4: Kontura

Červené rtěnky se často rozpíjejí, a proto je třeba nejprve vyplnit rty konturovací tužkou po vnitřní linii rtů. Konturovací tužka musí mít stejný odstín jako rtěnka.

Pravidlo číslo 5: Pozor na barvu nehtů

Jestliže nehty nenalakujete úplně stejnou barvou, jakou mate rtěnku, mohlo by to působit nevkusně. Zvolte raději přirozeně upravené nehty.

Pravidlo číslo 5: Fixace

Po nanesení té správné rtěnky lehce otiskněte své rty do papírového ubrousku. Pokud se vám bude zdát, že se rtěnka moc setřela naneste znovu a otisk opakujte. Také ubrousek stiskněte mezi rty. Tímto zabráníme nevhodnému efektu rtěnky na zubech.

Když se ze začátku v červené rtěnce nebudete cítit, zkuste ji nosit pouze doma, občas kouknout do zrcadla dokud si sama na sebe nezvyknete. Věřte, že za chvíli bez rudých rtů ven nevyjdete.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová