Jak se obléknout na pohovor?

Žádat o práci je mnohdy to nejtěžší, co člověka může potkat. Mnoho z nás je jistě z prvního rozhovoru s možná budoucím zaměstnavatelem mírně nervózní, protože přece jen první dojem dělá nejvíce a nikdy nevíme, jestli ten první dojem bude přesně takový, jaký si přejeme, aby byl. Možná bychom však mohli dobrý první dojem zajistit, a to konkrétně slušným a vhodným oblečením. To dělá totiž samozřejmě svoje. Ještě, než se však oblékneme do šatů, ani pánové, ani dámy by neměli mít mastné vlasy a měli by provést veškerou hygienu. Nic není více odrazující než člověk, který mírně zapáchá například od potu, a jeho vlasy vypadají, jako by z nebe pršel olej. To jsou základní kameny a až teprve po jejich usazení můžeme pokračovat přímo k oblečení.

Formálnost a elegantnost

Ať už se ucházíte o jakoukoliv pozici, měli byste dbát na to, abyste působili především formálně a dále také i elegantně. Ženy uchvátí zejména ve vypasované košili či šatech. Jestliže však zvolíte šaty nebo sukni, dbejte na délku tohoto oblečení. Sukně nebo šaty by měly sahat až skoro ke kolenům – to je přesně ideální délka na pohovor. Samozřejmě jsou vkusné i úzké kalhoty nebo například nějaká vkusná halenka či sako. Lodičky nejsou podmínkou, stačí pouze vkusná obuv – během teplejšího počasí se doporučují třeba i baleríny, které nepůsobí neformálně. Vyhněte se na pohovoru džínům –  raději opravdu zvolte vkusné úzké kalhoty nebo sukni. Trička s potiskem nejsou také povolena, raději se zaměřte na trochu formálnější look – například rolák se sakem je dobrá volba, pokud nejste oblíbenci košilí.

U mužů je to trochu jednoduší. Ti budou bodovat pokaždé, kdy na sebe vezmou košili a samozřejmě také společenské kalhoty. Džíny jsou opravdu nevhodné. Platí to dvakrát tolik, pokud jsou ještě ke všemu roztrhané. Myslete raději na elegantnost, kterou vám zaručí stoprocentně například polobotky. Pokud nechcete volit košili, hezky působí také všední tričko nevýrazných barev a sako na něm.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová