Jak se nejlépe obléct na muzikál?

Každý z nás by měl jednou zajít s partnerem nebo s kamarádem do divadla nebo například na muzikál. Přece jen nikomu z nás kulturní vložka neuškodí a každý se jistě rád na chvilku odreaguje a zapomene na všední problémy a záležitosti, které mu daný den jen zatěžovaly hlavu. Navíc například muzikálů se nyní doslova roztrhl pytel. Samé muzikálové novinky přichází do České republiky a mnohé sklízejí i celosvětové úspěchy. Naneštěstí všechny stojí přijatelnou cenu, proto se na ně dostane opravdu každý. Pakliže se rozhodnete jít na takový muzikál, měli byste vědět, co si obléknout a co si naopak neoblékat. Stejně jako do divadla se nesluší, abyste přišli v běžném oblečení, které je o dvě čísla větší a kde vám kalhoty sklouzávají až ke kotníkům. Raději volte něco formálnějšího. Přece jen se jedná o událost, kterou nezažijete jen tak každý den.

Co byste si měli obléknout?

Ženy rozhodně volí například šaty nebo sukni. Samozřejmě se musí vyhnout takovým typům, které s délkou sahají sotva pod zadek. Volte raději sukně i šaty zhruba ke kolenům. Přesně takové jsou vážně nejvhodnější. Pokud nejste zastánci odhalených nohou, volte například úzké společenské kalhoty, které doplníte o vkusné lodičky. Lodičky volte však v každém případě, protože pouze ty vám zaručí stoprocentní elegantnost i se sakem nebo s oblíbenou halenkou. Košile je dobrá volba k úzkým kalhotám. Tento vršek volí i pánové, kteří si košili doladí se společenskými kalhotami, s páskem a s polobotkami. Sako nebo oblek opravdu není potřeba.

Jakému oblečení se vyhněte?

Abyste však neudělali krok vedle, je nutné si říct, čemu byste se měli vyhnout. Ať už se jedná o muže či ženu, nevhodné jsou především pestrobarevné košile – fosforové barvy nebo zářivě fialový či oranžový odstín jsou naprosté tabu. Vždy volte trochu jemnější odstíny. U šatů se však ženy mohou rozšoupnout a mohou volit i pestřejší barvy. U šatů se však vyhněte především letním typům, například maxi šatům nebo volným šatům na ramínka. Pánové si dají pozor na košile exotických vzorů, které jsou také naprosto nevkusné.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová