Jak se nejlépe obléct na muzikál?

Každý z nás by měl jednou zajít s partnerem nebo s kamarádem do divadla nebo například na muzikál. Přece jen nikomu z nás kulturní vložka neuškodí a každý se jistě rád na chvilku odreaguje a zapomene na všední problémy a záležitosti, které mu daný den jen zatěžovaly hlavu. Navíc například muzikálů se nyní doslova roztrhl pytel. Samé muzikálové novinky přichází do České republiky a mnohé sklízejí i celosvětové úspěchy. Naneštěstí všechny stojí přijatelnou cenu, proto se na ně dostane opravdu každý. Pakliže se rozhodnete jít na takový muzikál, měli byste vědět, co si obléknout a co si naopak neoblékat. Stejně jako do divadla se nesluší, abyste přišli v běžném oblečení, které je o dvě čísla větší a kde vám kalhoty sklouzávají až ke kotníkům. Raději volte něco formálnějšího. Přece jen se jedná o událost, kterou nezažijete jen tak každý den.

Co byste si měli obléknout?

Ženy rozhodně volí například šaty nebo sukni. Samozřejmě se musí vyhnout takovým typům, které s délkou sahají sotva pod zadek. Volte raději sukně i šaty zhruba ke kolenům. Přesně takové jsou vážně nejvhodnější. Pokud nejste zastánci odhalených nohou, volte například úzké společenské kalhoty, které doplníte o vkusné lodičky. Lodičky volte však v každém případě, protože pouze ty vám zaručí stoprocentní elegantnost i se sakem nebo s oblíbenou halenkou. Košile je dobrá volba k úzkým kalhotám. Tento vršek volí i pánové, kteří si košili doladí se společenskými kalhotami, s páskem a s polobotkami. Sako nebo oblek opravdu není potřeba.

Jakému oblečení se vyhněte?

Abyste však neudělali krok vedle, je nutné si říct, čemu byste se měli vyhnout. Ať už se jedná o muže či ženu, nevhodné jsou především pestrobarevné košile – fosforové barvy nebo zářivě fialový či oranžový odstín jsou naprosté tabu. Vždy volte trochu jemnější odstíny. U šatů se však ženy mohou rozšoupnout a mohou volit i pestřejší barvy. U šatů se však vyhněte především letním typům, například maxi šatům nebo volným šatům na ramínka. Pánové si dají pozor na košile exotických vzorů, které jsou také naprosto nevkusné.