Raw strava a co to vlastně je?

Žít zdravě – to se vždy lehce řekne, ale nikdy se to skoro nevykoná. Je to ovšem škoda, protože v poslední době (zejména v této době) se živíme pouze rychlým občerstvením a nějaká pravidelná, vyvážená a hlavně kvalitní strava nám nic neříká. Do zdravého životního stylu se pouští minimální počet z nás, což se pak výrazně projevuje na našem zdraví. Je však nutné podotknout, že pokud se do zdravého životního stylu dáte, pak už ani nebudete vnímat, že jím žijete. Je to vždy pouze o tom prvním rozhodnutí, pak už se to veze jako po másle.

Pokud začnete pravidelně a kvalitně jíst, určitě si začnete o tomto zdravém životním stylu hledat určité informace a různé recepty, které byste mohli lehce uvařit i doma. Při tomto pátrání se také setkáte s řadou pojmů, nad kterými vám zůstane doslova rozum stát. Většinou se vše týká různých složení na obalu, ale také se mnohdy setkáte s pojmem „raw strava“. Tato strava se v poslední době stala značně probíranou, ale většina lidí má klamné zdání o tom, co to vlastně je. Je tedy zapotřebí říct si, co tato raw strava je a co vlastně obsahuje.

Raw strava = syrová strava

Pod pojmem „raw strava“ bychom si pokaždé měli vybavit syrovou stravu, která je většinou vegetariánskou výživou, ale ne pokaždé. Je založena především na konzumaci tepelně neupravených potravin. Díky tomu, že jsou jednotlivé potraviny neupraveny, tak v nich zůstávají látky tělu prospěšné, které se běžně vařením vypařují. Mezi hlavní složky této syrové stravy se řadí rozhodně ovoce a zelenina, dále taky různá semínka nebo ořechy. Samozřejmě nesmíme zapomínat na luštěniny (které jsou sice neoblíbené, ale které bychom měli jíst minimálně dvakrát týdně) nebo taky na obiloviny. Dokonce se do této skupiny potravin řadí i řada exotických věcí, a sice třeba mořské řasy nebo kokosové mléko.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová