PUMA

puma bota
puma bota

I Němci někdy rádi přijdou na trh s něčím, co opravdu stojí za to. Přesně toto se povedlo v roce 1924 konkrétně Rudolfu Dasslerovi, i když firma, s níž přišel do obuvnického průmyslu, byla registrována až v roce 1948. Původně zamýšlel působit pouze v obuvi, později však jeho firma rozkvetla do mnohem větších rozměrů. Nejdříve se jednalo o společnost zabývající se pouze fotbalovou obuví. Ve své historii se tak pyšní sponzorováním mnoha významných fotbalistů, mezi něž patří například Pelé, Diego Maradona, dále Kenny Dalglish nebo Didier Deschamps. Následně úspěchy pokračovaly sponzorováním národních fotbalových týmů, mezi které se hrdě řadí také italská či česká fotbalová reprezentace. Potom značka zamířila i na jiné hřiště než na pouze to fotbalové. Po zdárném začátku s obuví se pak s tenisovými raketami této značky ukázali na tenisovém kurtu například hráči jako Boris Becker nebo Tim Henman.

Pojďme si ovšem jejich produkty sdělit postupně. Nejvíce se u společnosti setkáme s botami. Jedná se spíše o tenisky, botasky nebo o kvalitní sportovní obuv. Po zdárném startu do světa průmyslu Puma zazářila i s ženským, pánským, ale i s dětským oblečením. Mezi nejoblíbenější druhy patří zejména bundy, trička nebo tepláky.

Nejen obuv či oblečení, ale i kabelky!

puma
puma

Pakliže by ženy například toužili i po kabelkách této značky, jistě si také přijdou na své. I kabelky s pumou na bocích jsou stále k prodeji a stále se řadí k populárním výrobkům této společnosti. Samozřejmě se setkáte i s batohy, protože i jejich širokou škálu firma nabízí. Dále se Puma zaměřuje na hodinky. Jedná se ale spíše o ty sportovnější, nesetkáte se s luxusními kovovými typy, které by snad byly posety drahokamy či jinými vzácnými kameny.

V pozdějším působení se podnik začal zabývat také kosmetickými produkty. Zejména svými parfémy zaujaly především teenagery, kteří toužili po své první značkové voňavce. Díky tomu, že se i tento produkt pohybuje ve velmi přijatelné cenové relaci, není se čemu divit, když zaznamenal úspěch. Ceny se pohybují od sto třiceti korun do zhruba pěti set.

Svou krásou ale Puma zaujme především sportovnější typy lidí. Jelikož se jedná o sportovní značku, nenajdete v její nabídce formální styl, do něhož se řadí především polobotky nebo lodičky. Pakliže ale patříte ke sportovcům, jistě si přijdete na své. Botasky jsou opravdu pohodlné a vhodné na běhání, protože v sobě nesou velice kvalitní podrážku. Samozřejmě existují i takové boty, jež jsou vhodné spíše na běžné nošení. Pokud je lehce doplníte s džíny a basic tričkem, pohodlný look máte stoprocentně zaručen.

Pro školáky, kteří hledají novou tašku do školy, jsou ty batohy od Pumy jednoznačně volbou číslo jedna. Protože jsou velice pohodlné a stylové, jistě nebudou brečet kvůli tomu, že se jim snad batoh nelíbí nebo že se jim ve škole ostatní smějí. Naopak si s takovým batohem získají značný respekt, díky kterému se do školy budou rádi vracet. Pakliže už máte doma například studenty, ti ocení vaky s touto značkou, které jsou samozřejmě nyní velmi „in“. Sice se do nich nevleze více jak jeden sešit a pero, ale očividně to teenagerům nevadí. Jsou styloví a tento super pocit je naplňuje během celého dne.

Oblečení je báječné zejména pro ty, kteří se věnují nějaké sportovní aktivitě. Není nic lepšího, než přijít dobře, kvalitně a pohodlně oblečení na svůj trénink. Badminton a tenis se bude hrát opět o něco lépe. Pokud chodíte plavat či dělat jinou takovou aktivitu, pod touto značkou samozřejmě naleznete i mnoho sportovního vybavení, jež se řadí k těm nejlepším.

Na závěr je nutné ještě jednou připomenout, na co se u Pumy můžete těšit. Jedná se zejména o obuv, dále ale také o dámské, pánské či dětské oblečení. Na své si ale přijdou i ti, kteří milují kosmetiku. Puma se t totiž angažuje i v odvětví parfémů. Dále se setkáte s nejrůznější sportovním vybavením či s doplňky, mezi které se řadí převážně kabelky, tašky a batohy.