Proč nosit parky?

Málokdo z vás určitě má takovou postavu, aby si i mohl na sebe obléci cokoli a vždy to bude vypadat dobře. V chladnějších dnech proto přichází na přetřes výběr kvalitní bundy. Skvělou volbou do jarního počasí, kdy ještě sluníčko moc nehřeje, ale i letních bouřek nebo do podzimních sychravých dnů, jsou parky. Jsou prostě univerzální, nadčasové, dají se nosit celý rok.

Hodí se do práce i do přírody

Bunda zvaná parka, tedy větrovka, dokáže krásně schovat nějaké ty špíčky a vypadá na svém nositeli opravdu dobře. Je symbolem ležérní elegance do města. Hodí se na procházku, na nákupu, do práce, prostě téměř kamkoli. Nebojte se proto ani vzorovaných motivů. V parce můžete bez obav vyrazit třeba i na pěší túru do přírody, zkrátka kamkoli si vzpomenete.

Řiďte se svojí výškou

Na rozdíl od bomberu, který je vždy krátký do pasu, parka je naopak dlouhá. Jakou délku si vybrat, aby vám dokonale seděla? Řiďte se vždy svojí výškou. Nikdo z vás se určitě nechce v parce ztrácet a mít ji jako pohádkový plášť až na zem. Nevypadá to dobře. Působí to, jako kdybyste si vzali oděv po starším bratrovi nebo sestře.

Ideálně asi 10 cm pod zadek

Ovšem dobře nevypadá, ani když je parka tak krátká, že to působí dojmem, jako byste si ji pro změnu vypůjčili od mladšího bratra či sestry. Obecně se dá říci, že ideální délka sahá asi cca 10 cm pod zadek. Taková bunda  může délku docela dobře trefit. Je praktická a nebude vám z ní koukat svetr nebo dokonce košile.

Delší střih vypadá lichotivěji

Prodloužený střih parky je výborný. Na rozdíl od krátkých bund do pasu velmi dobře sedne i menších korpulentnějším ženám a mužům. Obě pohlaví totiž v případě menšího vzrůstu vypadají v krátkých naducaných bundách a kabátech jako buclaté bonbónky. Veškerá elegance je pryč. Parky ale dokážou pěkně prodloužit siluetu a zeštíhlit. Právě proto jsou tak oblíbené mezi širokou veřejností. Nebraňte se jim a nějakou si pořiďte.