Probuďte zájem kolemjdoucích s retro stylem

Móda stále přináší na pulty různých obchodů nejnovější trendy, které však nejsou tak nové, jak se na první pohled zdá. Pokud si někdy stačíte všimnout, ještě než daný kousek koupíte, jistě zjistíte, že ho máte možná zrovna doma zahrabaný hluboko ve skříni. Móda totiž už neví, co by do dnešního světa, kdy je už opravdu všechno, přinesla, proto se rozhodla inspirovat minulostí, a to konkrétně retro stylem, který je u nás velmi populární, protože sluší opravdu každé ženě.

Retro styl v sobě skrývá především detaily, ale na druhou stranu také vsází na okamžité ohromení jistými mnohdy až kýčovitými kousky. Vedou jednoznačně vzory a velké nadýchané áčkové sukně. Pokud nejste zastánci sukní, zvolte šaty s rozparky a výkrojem na zádech. Nejlépe však uděláte, pokud budete sázet na zářivé barvy.

Jaké kousky jsou pro retro styl typické?

Pakliže chcete působit stylově a trendy, měli byste se zaměřit především na puntíkované vzory. Tabu nejsou ani kýčovité velké puntíky na sukních, ani malinké puntíčky na košilích či halenkách. Minimalistické vzory však nyní vedou samy o sobě. Samozřejmě nejlépe uděláte s barevnými kombinacemi, ve kterých bude jasně zářit zejména červená barva. Zkuste to pak následovně také s lodičkami, které jsou pro retro styl typické. Pakliže je najdete v červené barvě, uděláte opravdu nejlépe.

Velkou roli hrají v tomto stylu zejména doplňky, na které opravdu sázejte. Nezapomeňte na velké brýle, jejichž konce jsou mírně zašpičatělé. Kabelky nejpestřejších barev budou pro vás jasnou volbou. Pakliže byste zatoužili i po něčem na krk, vyhněte se šperkům, ale raději ke svým kudrnatým vlasům zvolte například šátek, jejž uvážete kolem krku tak, jako to mívají letušky. Na barvě ani vzorech nezáleží, záleží však na jemnosti a jednoduchosti šátku. Při retro stylu nejsou povoleny velké huňaté šály, ale raději klasické menší šátečky.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová