Pozor! Podzim přináší deprese!

Je tady období dlouhých temných večerů. Kdy se člověku nechce díky počasí vytáhnout paty z domu. A tak sedíme a přemýšlíme o svém životě a svých možných nepodařených vztahových krocích. Dojde nám, že se cítíme být sami, opuštění. Tento pocit sílí, obzvláště pokud jsme v tomto období nezadaní. Zde pár rad, jak se s tímto pocitem vyrovnat!

Je třeba mluvit

Pokud se cítíte osaměle, promluvte si o tom s někým. Nejlépe s někým kdo je vám hodně blízký a porozumí vám a případně nabídne možné řešení. Pokud se nikomu svěřovat nechcete, nebo opravdu není nikdo, tak blízký abyste se mu svěřovali. Je třeba vyrazit mezi lidi. Najít si koníček, kde se s někým novým seznámíte a budete komunikovat. Nemusí to být zrovna o vašich pocitech.

Internet

Ano, je jasné že osobní kontakt nějaké chatování nenahradí. Ale je to řešení pokud, například ze zdravotních důvodů, nemůžete vyrazit ven.

Využijte času stráveného sami se sebou

Že jste momentálně sami, nemusí být vždy na škodu. Zkuste se začít sami sobě věnovat, místo přemýšlení proč jste sami. Naučte se využít čas o samotě a věnovat se věcem, které vás opravdu baví, a nikoho jiného k tomu nepotřebujete. Například čtení knih či malování atd.

Ohrožujete si zdraví

Pocit osamělosti není pro náš organismus nic dobrého. Obzvláště pokud mu nevěnujeme již delší dobu pozornost. Tento stav se spojován s rizikem srdečního onemocnění, demence nebo mrtvice. Proto bychom tento pocit neměli podceňovat a začít jej řešit. Nestyďte se navštívit odborníka.

Zdravím máme jenom jedno, a proto bychom se měli o sebe zajímat a starat.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová