Pojďte snadno přejít na jarní módu. Tipy, jak se aklimatizovat

Když se poprvé ozve jaro, máme tendenci automaticky odhodit zimní kabáty a dlouhé péřové bundy, které byly letošní zimu velkým hitem. Jenže i když sluníčko láká ven, ve skutečnosti není takové teplo, jak se zdá být. Proto je důležité se aklimatizovat na jarní období trochu pomaleji, šetrněji. Pojďme si prozradit, jak na to. 

Kotníkové boty a tenisky na nohy 

Během chladného ročního období toužíme po jednom jediném, a sice po tom, aby naše nohy zůstaly v teple. Když se však ozve jaro, není to první náznak toho, že můžeme vytahovat sandálky nebo mokasíny a najednou si nebrat ponožky. Abyste nenastydli sotva, když se teploty začnou zvedat, na nohy nazujte kotníkové boty nebo tenisky.  

Obě zmíněné věci jsou typickým jarním trendem. Vyvarovat se musíte pouze botám s otevřenou špičkou, které nejsou do chladných jarních rán dělané. 

Culottes jsou skvělý přechodný kousek 

Pokud byste nejraději nosili šaty, raději se jim také ještě vyhněte. Přece jenom nechcete zapadnout do postele s rýmou nebo jinými zdravotními problémy. Proto raději vsaďte na culottes kalhoty, které jsou vynikajícím přechodným kouskem. Je to něco mezi krátkými a dlouhými kalhotami, navíc se k nim hezky hodí kozačky ke kotníkům, jež nejsou nijak teplé, spíše opět mluvíme o takovém přechodném, lehkém kousku.  

Trenčkot pro eleganci i pohodlí 

Zimní kabáty automaticky vyměňovat za lehoučké bundičky se zrovna nevyplácí, proto raději vsaďte na trenčkot, který je na jaře naprosto skvělým, efektivním a perfektním pomocníkem. Je to přechodný, pohodlný kousek, který však vašemu outfitu dodá také jistou porci elegance.  

V současné době se nabídka trenčkotů rozrůstá, jelikož mluvíme o jarním trendu číslo jedna. Vybrat si tak můžete z celé spousty materiálů. Za vyzkoušení stojí hedvábné modely, které zahřejí a nejsou nijak mohutné čili vizuálně působí opravdu hezky. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová