Podtrhněte svůj styl dokonalým obočím. Jak?

Obočí. To je dnes trend, který vrtá v hlavě snad každé ženě. Jsou v módě výrazná obočí, která upoutají na první pohled. Hodně z nás, ale tomuto trendu stoprocentně nepodlehla, každopádně nás ale ovlivňuje. Já jsem si třeba koupila strojek, který mi dokonale vyhladí přerůstající obočí a nemusím se tak trápit s bolestivým trháním pinzetou. Ano efekt nevydrží tak dlouho, ale je tak rychlý a snadný, že mám obočí upravené neustále. Což se dřív nestávalo. Také jsem si jej začala dobarvovat tužkou na obočí, aby lépe sedělo k mým lehce do zrz tónovaným vlasům. Starat a řešit obočí v takové míře jsem začala až s příchodem trendu – výrazné a masivní obočí.

Každá jsme na tento trend nějakým způsobem zareagovala, ať už pozitivně či negativně. Ale dám ruku do ohně za to, že v každé z nás to zanechalo malého broučka, který nahlodává tuto tématiku.

Jak si správně upravit obočí?

Péče a úprava obočí není tak jednoduchá jak se na první pohled zdá. Můžete použít až pět přípravků, zdá se vám to moc? Mi na první pohled také, ale výsledek je perfektní.

Jak už jsme si řekly, výrazné obočí se nosí, ale to přirozené. Proto si jej trhejte minimálně. Před líčením je dobré používat výživnou bázi, která podpoří růst a dodá objem.

Tužkou na obočí malujte jemné čárky ve směru růstu chloupků, docílíte tak přirozeného zvýraznění. Pro silnější efekt využijte pudr na obočí, který se nanáší pomocí úzkého a zkoseného štětečku. Tyto dva produkty však zabarví pouze kůži, která se skrývá pod chloupky, pokud potřebujete zabarvit i samotné chloupky pořiďte si řasenku na obočí.

Další variantou je samozřejmě barvení obočí u kosmetičky, tam máte jistotu profesionální péče.

Jako závěr dokonalé úpravy použijte fixační gel, který chloupky obočí udrží na místě a ve správném směru. Rozjasňující stín nebo tužka pod obočí je zlatou třešničkou.

Stále si nejste jistá? Přikládám postup

  1. Tužkou ve směru růstu chloupků vyplňte mezery v obočí.
  2. Učešte obočí kartáčkem směrem dolů, aby se vám ukázaly další nevyplněná místa. Ty doplňte
  3. Pomocí gelu či pudru definujte dokonalý spodní oblouk obočí. Použijte o něco tmavší odstín než u tužky. Ideální pro aplikaci je úzký štěteček na obočí.
  4. Pomocí fixačního gelu obočí uhlaďte.