Pět věcí, které psovi musíte pořídit dříve, než si ho přivezete

Narodilo se sousedům štěňátko a vy jste se rozhodli, že si ho vezmete do své péče, až bude dostatečně velké? V tom případě jste se na sebe rozhodli vzít obrovskou zodpovědnost. Pejsek vyžaduje velkou porci péče, vyžaduje, abyste se mu věnovali a starali se o něj. Aby se pejsek cítil ve svém novém příbytku skvěle, je nutné mu pořídit několik věcí, a to ještě dříve, než si ho přivezete domů.

Mnozí majitelé si myslí, že pejskovi stačí krabice či ručně vyrobená bouda, jenže to je samozřejmě mylná domněnka. Říká se, že pejsci jsou přípravou na miminko. A jak pro miminko, tak pro pejska je nutné pořídit potřebnou výbavičku. A ta se skládá zejména z pěti věcí.

1) Pelíšek

Každý pejsek by měl vědět, kde má své místo. Tím místem je jeho pelíšek, který by měl být z takového materiálu, který je vám osobně příjemný. Pejsek v něm zejména ze začátku bude trávit hodně času. Vše se však odvíjí od toho, kde pelíšek bude umístěný. Pes potřebuje mít všeobecný rozhled, proto pelíšek dejte na takové místo, odkud bude vidět na velkou část domu.

2) Obojek

Obojek je základ. I když v domácnosti obojek pejskovi sundáváme, venku je nepostradatelný. Právě na něj se uchycuje vodítko, bez kterého by vám pejsek na procházce utekl.

3) Vodítko

Co se týče samotného vodítka, to vybírejte vždy dle situace, v jaké se nacházíte. Když jdete pejska cvičit, existují speciální vodítka určená právě k tomuto účelu. Pro běžné procházky existují jiná vodítka, která se liší zejména materiálem a délkou. Také existují vodítka výstavní.

4) Hárací kalhotky

Je novým členem domácnosti fenka? Připravte se na hárání, které se koná zpravidla dvakrát do roka. Aby nebyla během hárání ušpiněna domácnost, doporučujeme pejskovi nasadit hárací kalhotky.

5) Bouda

Pokud bude pejsek určen pro hlídání domova, doporučujeme koupit boudu. Vždy se odrazte od plemena a velikosti, do níž může dorůst.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová