Pěstujte si bylinky i v paneláku

Dnešní doba je velmi zvláštní. Potýkáme se s velkou mírou problémů, které jsou třeba spojeny s neustálým zdražováním potravin. Nejen, že se zdražují mléčné výrobky a vejce, ale také se postupně začíná kvůli velmi špatné úrodě zdražovat i zelenina, a to už je pro mnohé problém, zejména pro vegany a vegetariány. Člověk by řekl, že je asi načase, abychom začali chovat drůbež, pokud bydlíme na vesnici nebo i ve městě, ovšem pokud máme svou chráněnou zahrádku. Určitě se nám zejména chování slepic vyplatí, protože se vejce dostanou do opravdu neskutečných cen, za něž nebudeme ochotni platit. Jenže vejce jsou velmi potřebné pro naše zdraví, protože jsou zdrojem bílkovin. Navíc se přidávají do každé buchty, a to už je co říct. Musíme je tedy mít v ledničce za každých okolností, avšak je někdy opravdu problém v tom, že tolik se nám za vajíčka dávat nechce. Za chvíli ta samá situace přijde i se zeleninou, což bude horší problém. Vejce nemusíme jíst každý den, ale na zeleninu je denně většina z nás zvyklá. Díky vitaminům a většímu množství vody jsme si navykli na tuto potravinu a nechceme ji určitě vyhodit ze svého jídelníčku. Proto musíme myslet na samostatné pěstování. Přemýšlejme tedy o tom, že bychom, i když žijeme třeba v panelovém domě, začali pěstovat alespoň rajčata, která nejsou až tak náročná na pěstování.

Panelák není vězení

I když žijeme v paneláku, může se nám podařit vypěstovat svou vlastní zeleninu. Balkon má jistě každý z nás, a tak není problém na něj usadit několik květináčů, do nichž zasadíme několik semínek oblíbené zeleniny. Čerstvý vzduch, zalévání a sluníčko je totiž to hlavní a nejdůležitější, co takové zeleniny potřebují, a tak nebude nejtěžší úkol vypěstovat si svou vlastní zeleninu.

Ještě lépe než zelenina se pěstují bylinky. Ty totiž rostou rychleji a mají menší nároky na pěstování. Pokud milujete třeba bazalku nebo rozmarýn, rychle skočte do květinářství či hypermarketu, a pořiďte si přesně tato semínka, která vám potom značně usnadní práci v kuchyni a doladí každou chuť vašich jídel.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová