Pánské džíny, nadčasová elegance stará 170 let

Každodenní nošení oblíbených pohodlných riflí, které padnou jak ulité, přivádí k otázce, odkud se vlastně rifle vzaly. Zlatou éru džín odstartoval v 50. letech 19. století americký obchodník s textilem Levi Strauss. Sotva tehdy tušil, jak obrovský trend uvedl do pohybu. Vždyť dnes, po  170 letech od jejich vzniku se bez nich stále neobejdeme.

Historie kalhot pro zlatokopy

Modré kalhoty začal v době zlaté horečky prodávat kalifornským zlatokopům, kteří se po nich mohli doslova utlouct. Strauss navíc kalhoty vylepšil některými vychytávkami, aby co nejvíc vydržely, ať už je vyšisuje slunce nebo zmáčí déšť. Pomocí nýtů zpevnil poklopec a kapsy. Ale dost už historie. Moje džíny jsou skutečně pohodlné a je znát, že od prvních Straussových montérkovin urazily hodně dlouhou cestu.

Detaily dodávají stylovost

Svůj šatník si dnes bez riflí už nikdo neumí představit. Většina lidí jich má hned několik modelů. Jedny klasické tmavé se dají s košilí vzít klidně i na obchodní jednání, potom dvoje rebelské, jedny se štepováním a záplatami, druhé s nášivkami, když chcete vyrazit večer ven, třetí s výrazným prošíváním a poutky, další dokonce i s kšandami. Výběr probíhá podle příležitosti, kam zrovna vyrážíte. Podobně jsou i ostatní muži, tmavé džíny považujeme za jednu z položek, které prostě v žádném pánském šatníku nesmí chybět.

Nápadnější prošívání je in

Hodně univerzální je stylový model s nápadnějším barevným prošíváním například žlutou či oranžovou nití. Elegance se zde snoubí s výrazným detailem a svědčí o tom, že nositel si pečlivě vybíral. Zdánlivá maličkost potom povyšuje „obyčejné“ rifle na skutečně stylový oblek. Co u džín skutečně oceňujeme, je jejich prakticky univerzální kombinovatelnost jak s různými modely triček, tak se stylovými svetry.

 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová