Odstraňte šrámy ze semišových bot

Mít velký botník je mnohem horší, jako mít velký šatník. Šaty přece jenom věčně perete a následně žehlíte, ale jiné starosti s nimi nemáte. Většinou každou nečistotu vyčistí prací prášek, proto nemáte ani extra starosti se zaschlými skvrnami. Ostatně mít takový velký botník – to už je trochu nadělení. Jelikož boty nejsou zrovna nejlevnější záležitost a obvykle je nekoupíte za pár korun, když jsou ve výprodeji, musíte se o ně trochu starat. Udržujete si bílé tenisky vždy jako nové, snažíte se, aby nebyly zašpiněny především značkové boty, které vás stály opravdový majlant. O kožené kozačky se staráte se vší péčí, protože ani kožené boty nespadají pod kategorii těch levných bot. Možná bychom však měli dávat velký důraz především na semišovou obuv, protože ta je mnohdy tou nejproblematičtější na čistění, i když se jí zrovna dvakrát nezabýváme. Škrábance nebo šrámy jsou těžké vyčistit a mnohdy tento boj lidé vzdávají ještě předtím, než ho vlastně zkusí vyhrát. Pojďme si proto ukázat několik tipů, díky kterým budou i semišové boty zachráněny!

Nakupte si řadu houbiček, kartáčků i čistících pěn!

Vyčistit semiš není zrovna nejjednodušší. Většinou se takové čistění protáhne i na hodiny, protože se jedná o titěrnou a velmi trpělivou práci. Většinou si musíte nakoupit řadu kartáčků, houbiček a taky různých pěn na semiš, protože pokud se budete snažit boty omýt klasickou mýdlovou vodou, semiš se vám jen scvrkne a už nepůjde vyčistit vůbec. Nepoškozujte si tedy takovou obuv mýdlovou vodou, i když se určitě jedná o skvělou volbu čištění jiné obuvi.

U semiše to zkuste především s čisticí pěnou na semiš, která se prodává běžně v každé prodejně s obuví. Pakliže ji pěkně natřete po botě, kartáčkem ji jemně vmasírujte kousek po kousku. Popřípadě ji pak smyjte mokrou houbou. Většinou je však hotový manuál na každé pěně na boty. Mimo jiné také pomáhá třeba roztok vody nebo třeba marseillské mýdlo, pokud byste zvažovali přece jen mýdlovou variantu.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová