Jak odstranit žvýkačku z podrážky bot?

Boty jsou pro nás jedna radost. Především ženy si na ně dbají a chtějí mít od každého druhu bot alespoň jeden pár. Jenže mít takové botové království je také otázka peněz. Proto když už se pustíme do takového království, měli bychom mít na paměti, že je nutné se o boty také dobře starat. Bílé tenisky musíme opatrovat, a když už se nám podaří, že je nechtíce zašpiníme, musíme vědět, jak je dobře a efektivně očistit. Rozhodně bychom je neměli házet do pračky, protože praní nám samo o sobě boty vážně ničí. Raději bychom to měli zkusit především s oblíbenými čisticími prostředky nebo jinými fígly, které nám efektivně odstraní špínu z krásných bílých tenisek. U kožených bot bychom měli dbát na to, abychom se vyhnuli nějakým škrábancům, které jdou také stěží dolů. Navíc koupě různých přípravků pro odstranění takových nečistot není zrovna levná záležitost.

Ať už budete mít ve svém botníku jakékoliv kousky obuvi, možná byste se měli zaměřit na to, abyste zkontrolovali i podrážky bot. Mnohdy se totiž stane, že například šlápnete do žvýkačky. Odstraňovat žvýkačku rukou je pěkně nehygienické a nechutné, jenže jak takovou zaschlou žvýkačku od podrážky odlepit? Tento problém byste jistě neřešili, ovšem když se při každém kroku přilepíte k zemi, rozhodně vás takové chvilky začnou štvát, proto se rozhodnete jednat. Jak si tedy s touto potíží poradit?

Nejlepší pomocník je igelitový sáček!

Mnoho lidí by jistě zkusilo řadu přípravků, díky kterým by spíše zničili podrážku, než odlepili žvýkačku. Tuto problematiku jde navíc rozluštit naprosto jednoduše, protože k tomu stačí pouze igelitový sáček, který máte doma. Obalte si botu v igelitovém sáčku a pak přitiskněte sáček ke žvýkačce. Pořádně se snažte žvýkačku na sáček přilepit. Potom celou botu v sáčku hoďte do mrazáku a po několika hodinách botu z mrazáku vyndejte. Při odstranění sáčku se žvýkačka odloupne společně s ním a máte po problému!

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová