Obutí ale přesto bosí

Myslíte si, že v rámci obuvi již bylo vše vymyšleno a nejde přijít s něčím novým? Tak to se velice mýlíte. Na trh přišly převratné boty. Jmenují se barefoot.

Tyto boty jsou převratným kouskem ve světě obuvi. Pokud byste na nich hledali vysokou podrážku nebo dokonce podpatek, hledali byste marně.

Boty totiž mají jeden jediný úkol a to napodobit chůzi bez bot, tedy naboso. Boty jsou velice pohodlné díky široké špičce. Nikde vás nebudou tlačit a vy je na noze vlastně ani neucítíte. Vzhledem k tomu, že boty vlastně nemají podrážku, jak ji známe, může být pro vás chůze v těchto botách trochu zvláštní.

Ucítíte každý kamínek či nerovnost na zemi, díky tomu se dostaví masáž reflexních bodů na vašich chodidlech. Ač se to nezdá, díky této obuvi budete posilovat svaly na celých nohou.

Proč si je pořídit

Jak všichni víme, chůze naboso je pro naše nohy a celé tělo velice zdravá. Lidé se k ní začali vracet. Ale kdo by se chtěl po městě promenádovat jen tak bez bot že. Přeci jenom rozpálené chodníky a sem tam i nějaké to sklo není příjemné potkat. Proto jsou tyto boty velkým hitem a to se odráží i na jejich ceně. Proto je třeba si rozmyslet, zda tuto bosou chůzi zvládneme, není to totiž pro všechny. Někdo si už na pohodlnost bot tak zvykl, že při bosé chůzi zjistí, že ji vlastně nezvládá.

Je třeba si uvědomit, že nás tyto boty od možných zranění chodidel neuchrání a proto zde obzvlášť platí pravidlo koukat se, kam šlapete.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová