Jak nosit pánské prsteny

Pokud chcete kromě hodinek a kvalitní časomíry ozdobit svou ruku ještě dalším šperkem s velmi jasnou symbolikou, zkuste spirituální náramky, nebo prsten. Ten patří k těm nejviditelnějším pánským ozdobám. Pánské prsteny mají kromě viditelné estetické a módní funkce i jiný smysl a význam. Prsten na malíčku znamená zcela něco jiného než třeba prsten na palci. Pokud chcete tedy správně nosit pánské prsteny, měli byste se také zajímat o to, co který prst znamená a jaký prsten je právě pro vás ten správný. Nošení každého nového šperku by tak mělo být promyšlené a bez chyb.

Prsten na prstu

Historie ukazuje, že prsten na palci je známkou bohatství a vysokého společenského postavení a moci. Pokud to sedíprávěna vás, vyberte si prsten zcela hladký, bez výrazného zdobení a výrazných velkých kamenů. Pak to bude pro vás mnohem pohodlnější.Prsten na prsteníčku může způsobit velké zmatky. Prsteníček je již tradičně prstem pro snubníprsten. Podle místa na Zemi se různí fakt, zda jde o prsteníček pravé či levé ruky. Význam je vždy a všude jednoznačný. Proto, jestliže nejste zadaný a nechcete tak ani působit, prsten si na prsteníček nedávejte. Vyvarujte se i standardnímu tvaru snubních prstenů a zvolte si něco více masivního a výstředního, ať se vyhnete nechtěnému nedorozumění.

Výrazné nebo jemné

Prsteny na malíčku jsou vyjádřením příslušnosti k rodinnému okruhu lidí nebo k dané společnosti. Může jít o příslušný znak rodu, organizace, spolku nebo pouze o monogram. Na pánském ukazováčku se moc prstenů ani nevidí, je to velmi praktický prst a prsten na něm často překáží. Nošení šperku na ukazováku je rušivé a nepohodlné. Ukazovák nemá ani symbolický význam. Výrazné prsteny noste na prostředníku. Je to ideální prst na výstřední a extravagantní ozdoby, který vždy vytváří velmi příjemnou symetrii a prsten vnikne. Jistým gestům dodá na potřebné dramatičnosti a stylu. Pánské šperky jsou pro sebevědomé muže.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová