Nestrkejte tenisky do pračky, pokud je chcete mít opět bílé

Bílé tenisky jsou opět v kurzu – to vám potvrdí snad každý. Nosí se nejen ke klasickým džínům, ale dělají parádu hlavně u šatů či sukní. Ležérnost a elegantnost se dnes už kombinovat nebojí, proto se nemusíte ani vy bát této kombinace, která by vám mohla zaručit pouze obdiv z řad mužů i žen. Ostatně problém bílých tenisek je ten, že se rády ušpiní. Problém je tedy především v tom, že v nich chodíme i do velkého deště, proto skvrny od špinavých kaluží se ihned uchytí na bílém povrchu tenisek. Někdy s nimi míříme na diskotéku či do baru a mockrát se nám stane, že kapka alkoholu nám na boty ukápne. To pak nejde dolů už vůbec. Mnoho lidí následně dělá tu chybu, že tenisky nebo botasky ihned hází do pračky. To většinou znamená smrt zejména pro oblíbené plátěné tenisky značky Converse, protože ty se obvykle někde roztrhnou, scvrknou se nebo se trochu zakřiví. Potom už na noze nevypadají tak hezky, jako vypadaly předtím, než se do pračky hodily. Naštěstí však existuje řada tipů, díky kterým zaručeně dosáhnete opětovaně bílých tenisek. Jak na to?

1. Zkuste to s Cifem

Jistě znáte oblíbený čisticí prostředek většinou na nerez, kterým je Cif. Jedná se o bílý tekutý prášek, který je vyhlášen tím, že vyčistí absolutně všechno. To se v tomto případě potvrzuje. Stačí, když si boty omyjete pod studenou tekoucí vodou a potom společně s tímto přípravkem vydrhnete kousek po kousku vaše tenisky. Potom to opět umyjete studenou vodou a máte vyhráno. Sice tenisky nebudou bílé jako tehdy, kdy jste je koupili, ale budou zase trochu čistší a bez známek nějakého špinavého poškození.

2. A co třeba bílý ocet a trochu vody?

O bílém octě se toho traduje moc. Nejvíce se však začal spojovat s čištěním bot. Pokud si do mísy, do lavoru nebo do umyvadla nalijete studenou vodu, v níž omyjete špinavé tenisky, a následně do ní nakapete trochu bílého octu a s jedlou sodou a potom to v této směsi umyjete, dočkáte se neuvěřitelných výsledků. Celá tato směs totiž perfektně skvrny odstraní a vy už se nikdy nebudete muset stydět za špinavou obuv.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová