Nemůžete usnout? Zkuste následující tipy!

Někdy jsou dny v práci naprosto úmorné, kdy se opravdu jenom těšíme domů do postele. V takových případech se však většinou naskytne ještě mnoho věcí, které musíme udělat. Přijdeme domů a místo horké vany s pěnou a oblíbenou četbou se bohužel ponoříme do vaření a do uklízení, protože partner předtím, než odešel do práce na odpolední směnu, samozřejmě neuklidil nic, co se po něm požadovalo. V takových případech to samozřejmě musí udělat žena, když přijde z práce, protože bez toho by neusnula. A tak se celá unavená potácí ke dřezu a následně plní všechny body seznamu, které se musí ještě ten den splnit. Díky tomu, že po skončení už je opravdu čas jít spát, není čas ani na relaxační vanu s pěnou, proto se radši uchyluje k rychlé sprše, která alespoň smyje ten zápach saponátů. Potom se odebere jít spát. Jenže právě v tom okamžiku zjistí, že vůbec usnout nemůže. Když převalování trvá půl hodiny, hodinu a pak i déle, je načase s tím něco udělat.

Nepouštějte do sebe chemikálie!

Zapomeňte však na to, že vše vyřeší tablety na spaní. To ani náhodou! Nepouštějte do sebe takové chemikálie, které v sobě většinou nesou ještě nějaké jiné látky, které však pro tělo nejsou vůbec prospěšné, naopak mu pouze škodí. Zaměřte se tedy na to, že musíte především najít nějaké jiné přírodní rady, které vám pomůžou usnout.

Doma většinou najdete kupu čajů, což je pro vás výhoda. Právě čaje vám totiž pomůžou k okamžitému usnutí. Musíte však vědět, které čaje pít. Zaměřte se samozřejmě na bylinkové a bez cukru, protože cukr ve vás jen provází adrenalin. Tím osvědčeným receptem jsou jednoznačně lístky meduňky. Pokud tedy nemáte doma meduňku jako květinu, volte meduňkový čaj, který vás opravdu uspí natotata. Žádného lepšího léku na nespavost není, tím si můžete být jisti. Tabletky označte jako tabu a neskloňte se k nim ani v době nouze. Vždy se najdou poctivé babské rady, které dobře s nespavostí poradí. Vždyť nespavost je stále aktuální problém mnoha z nás.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová