Návody na výrobu nábytku z palet

Nábytek z palet se stal poměrně oblíbeným. Každý ho musí mít ve své domácnosti. Někdo si ho kupuje přímo v obchodech, jiní si dají tu práci a doma si ho vlastnoručně vyrobí. Výroba nábytku z palet není nijak složitá, nepotřebujete k tomu žádné speciální vybavení.

Pokud se rozhodnete vyrobit si nábytek z palet doma, je třeba mít u sebe dláto, šroubovák, úhlovou brusku a taky plochý štětec. Co se týče materiálu, nepostrádejte palety, případně dřevěná prkna, kdybyste chtěli vykouzlit vkusnou polici do obývacího pokoje. Taky nezapomeňte na šrouby, úhelník, na akrylovou barvu či lak a na kolečka, jestliže stůl, který si vyrobíte, chcete pohyblivý.

Obecně platí, že před výrobou musíte mít palety obroušené. Nikdo nemá rád, když se pod kůži zaryje tříska, kterou lze těžko dostat ven. Kromě toho platí, že každá paleta by měla být aspoň nalakována či případně natřena barvou, jaká se vám do domácnosti hodí.

Jak vyrobit sezení z palet?

Lidé si nábytkem z palet nevybavují jen domácnost, ale i svou zahradu. Při grilování či při opékání je sezení z palet k nezaplacení. Jak ho ale vyrobit? Na vkusnou lavičku či „křeslo“ budete potřebovat minimálně tři palety. Dvě pevně přišroubujete k sobě, aby neklouzaly a nerozjížděly se. Poté třetí paletu přišroubujete jako opěrátko. Nezapomeňte, že u sezení je zapotřebí hlavně pohodlí, proto palety vystelte příjemným polštářem či něčím podobným.

Jak vyrobit stůl z palet?

Zatímco sezení si lidé dávají na svou zahradu, stůl z palet je využíván i doma. Ručně vyrobený stůl z palet si dekorujeme do obývacího pokoje či do ložnice. Jeho výroba je také velice snadná, a sice vezmete si dvě palety, které přišroubujete pevně k sobě. Je důležité, aby byly pevně přišroubovány, protože stůl se vám nesmí při používání rozjet. A tím končí celá věda. Pokud bude stůl nízký, snadno si ho můžete navýšit o jednu paletu. Jestliže budete chtít stůl pohyblivý, na spodní palety přišroubujete kolečka.

Zdroj fotografií: homebook.pl, hornbach.cz, libuna.cz, hezkynabytek.cz, harmoniedesign.cz

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová