Co o nás řeknou ústa

Předpokládá se, že oči jsou zrcadlo lidské duše. Ale ústa a rty nejsou méně výmluvné než oči. Jejich tvar, tloušťka, velikost a kůže jasu otevřeně hovoří o vytrvalosti a slabosti, smyslnosti, tvrdosti, i bláznovství a lidské marnosti. Starověké čínské přísloví říká: lidé, jejichž ústa jsou úzké, kontrolují svůj rozum hlavou, zatímco lidé s širokými ústy jej řídí srdcem. Starověký řecký filozof Aristoteles poukázal na vztah mezi tvarem rtů a vnitřní energie člověka. Naše babičky jsou kolikrát schopné na první pohled odhadnout charakter člověka.

Lidé dědí své charakterové rysy po svých rodičích

A pokud se naučíme „číst“ z tváří lidí, snáze budeme proplouvat životem.   Zdrženlivost v emocích, maska laskavosti a obětavosti, sladký úsměv může skrývat hněv a podlost. Než se dostaneme k tomu dobře poznat osobu, je vhodné, se na to podívat z vnějšku, když je uvolněný a netuší, že je někým zkoumán. Ústa a rty jsou otevřenější.

Určovat povahu rtů

Pootevřená ústa, ochablé rty často mluví o slabosti charakteru, ale je také charakteristický pro mnoho kreativních lidí, romantické povahy, lze těmto lidem důvěřovat. Jasný vzor linek rtů, stlačené kouty, okolo rtů svalového napětí – charakteristické pro lidi se silnou osobností, kteří jsou schopni převzít odpovědnost, ale někdy jsou nevrlí a nesnášenliví vůči ostatním.

Velikost úst

Ústa se liší velikostí. Bez ohledu na tvar úst, mohou být malé, střední nebo velké. Rozdíly závisí také na členství v určité zemi.

Velká pusa –  člověk je ukvapený, náchylný ke špatným rozhodnutím. Ale jsou také nezávislí a odvážní, velkorysý, otevřená komunikace a schopnost jít proti všem, hájí principy a chrání slabé. Lidé s velkými ústy bývají velmi hovorní a chtějí mluvit, aniž by naslouchali druhým. Často mají špatný vztah s rodiči a se staršími lidmi, protože se jim nelíbí řídit se pokyny, nesnášejí kázání.

Malá ústa – lidé dlouho přemýšlejí a radí se s každým, než se pro něco rozhodnou.  Jsou hrabiví, opatrní, nerozhazují peníze. Muži s malými ústy jsou upovídaní, emocionální, nepříjemní, ale za tuto maskou kolikrát skrývají střízlivý rozum a logiku. Ženy s malými ústy se zdají naivní a bezmocné, opak bývá pravdou.

Středně velká ústa naznačují harmonický vztah vlastností charakter a nepřítomnost extrémů.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová