Na značky

Stejně jako je jisté, že zítra zase vyjde slunce, je téměř tak jisté, že pokud máte děti, čeká vás v nejbližších dnech koupě bačkor.

Vzhledem k tomu, že děti v bačkorkách tráví velkou část dne, je třeba je vybírat stejně zodpovědně, jako boty na ven.

Naštěstí je z čeho vybírat.

Někdo preferuje klasiku, jiní sází na nové tipy, trendy, materiály… Co značka v šatničce, to osobnost, a tím pádem i jiná bota. Na jednom se však shodneme.  Bačkorka musí být prodyšná, ohebná, pohodlná a v neposlední řadě by se měla jejímu malému majiteli líbit.

Když nevíte, které dřív, pár rad do nakupovacího života.

Noha je 3D.

Měřte délku, botu berte o cenťák větší, aby měla noha prostor a nekupovali jste za měsíc další. Zohledněte šířku chodidla, aby prsty nebyly v botě skřípnuté, noha nesmí být širší než bota. Děti nemusí trpět, jako dámy v lodičkách… Při zkoušení koukněte, jestli v nártu bačkora neplandá nebo nedře.

Zpocené nohy nic moc.

Bačkorky musí být prodyšné, jednovrstvá kůže nebo látka jsou ideální. Pro potivé nohy doporučujeme perforované boty, dírkovanou kůži, nebo oblíbené boty z lehké Eva pěny.

Klek, dřep, běh…

Děti se hodně hýbou, hrají si na zemi v kleče, lezou, plazí se, běhají, skáčou… Bota nemá nohu omezovat v přirozeném pohybu, proto vyberte do všech směrů ohebnou, rovnou, netvarovanou podrážku.

děti

Odkud jsou?

Sympatizujete s lokální produkcí, s EU výrobou, podporujete českou ekonomiku? Co zkusit české Beda slovenské Baby Bare Shoes, rumunské Tikki či chorvatské Froddo?

bačkory
bačkory

Jak se vám líbí?

Last but not least. Na vzhledu záleží. A když klasické bačkory nejsou to pravé ořechové, zkuste jiné varianty.

bačkory pro děti
bačkory pro děti

Co ve školce neprojde?

Pantofle a boty s negumovou podrážkou jsou někdy trochu oříšek, ale naše bačkory splňují podmínku, že mají protiskluzovou podrážku a jsou utáhnutelné na noze, aby se děti nepřerazily, sotva vlítnou 3. září do školky.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová