Módní novináři, kteří jsou ikonami i dlouho po své smrti

Zatímco někdo je módou naprosto nepolíben, jiný se do módního průmyslu zapíše opravdu velmi výrazně. Řeč je zejména o módních novinářích, kteří, i když nejsou mezi námi, jsou jakýmisi ikonami, jež i nyní udávají směr, styl a trend. Pojďme si zmínit alespoň několik z nich, jejichž působení v módním světě bylo tak výrazné, že se na ně pravděpodobně nikdy nezapomene. 

Franca Sozzani 

Vzpomínáte si na módní redaktorku úspěšného módního časopisu Vogue? Franca Sozzani je sice už dlouhou řadu let po smrti, přesto během své kariéry dokázala to, co jen tak někdo jiný nikoliv. Zapsala se nesmazatelně do módního průmyslu a doposud ho vlivně ovlivňuje. 

Za dobu její kariéry se její pozornost upnula především na ropnou stopu v Mexickém zálivu. Na problém upozorňovala řadou svých fotografií, kde pózovala hlavně se zvířaty, jež vlivem tohoto problému utrpěla. Aktivně se poté podílela například na propagaci plus size velikostí, z čehož se ostatně čerpá dodnes. Při hledání nových kousků na internetu narážíte prakticky neustále na modelky, které rozhodně nesplňují dlouho zajeté stereotypy typu 90-60-90. 

Anna Wintour 

Svým vzhledem tak specifická a v módním průmyslu nesmazatelně zapsaná je také Anna Wintour, která působila ve stejném časopisu jako výše zmíněná Franca. Holt, časopis Vogue patří k tomu top, co si o módě můžete přečíst.  

Anna Wintour byla v tomto časopisu šéfredaktorkou a během jejího působení zde se stala jednou z nejvlivnějších tváří časopisu. Nebála se ani vážnějších témat, díky ní vzniklo i několik podtitulů, které se vydávají dodnes. Patří mezi ně například Teen Vogue nebo Men’s Vogue.  

Grace Coddington 

Náš seznam uzavřeme jedinečnou módní novinářkou, která je známá hlavně díky svým rudým vlasům. Jedná se o legendární redaktorku, která se dokonce v šedesáti letech stala modelkou. Dodnes je velmi aktivní, co se módního pole týče, dokonce je vyhledávanou stylistkou. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová