MERRELL

Vlastnit kvalitní oudoorovou obuv není dodnes lehké. Sehnat ji se řadí k mnohem těžší úkolům, než například vyšplhat velmi vysoký kopec. A právě s touto problematikou se chtěli muži jménem Clark Matis, John Schweizer a Randy J. Merrell vypořádat. To se jim podařilo roku 1981, kdy si společně vytyčili cíl, a sice vyrábět opravdu kvalitní obuv za dostupné a přijatelné ceny. O dva roky později přišla první várka této turistické obuvi a v pozdějších třech letech se právě část zvaná Randy J. Merrell osamostatnila a vrátila se ke své původní profesi, a sice k výrobě specializované obuvi. Společnost nazvaná podle něj Merrell zanedlouho oslavila úspěch, a to prodej pětadvaceti tisíc párů bot.

Merrell
Merrell

Následně byla značka koupena a samotná výroba byla přesunuta do Asie, kde se snížily ceny, a vzrostl prodej. Během devadesátých let se stala značka opravdu populární a v roce 1997 byla prodána současnému majiteli. Wolverine world wide, nynější vlastník podniku, nabídku rozšířil o lehčí obuv, který byla vhodná nejen na túry, ale i na běžné nošení. Pokračovala ukázka produktů v dětských velikostech, a tak se není čemu divit, když se obuv stala velmi prodávanou takřka ve sto padesáti zemích světa. I v současnosti se boty řadí k těm nejvyhledávanějším.

Merrell je totiž známka unikátu a kvality. Ti, kteří milují túry a rádi se procházejí do hor a podobně, jistě přijdou na kloub této obuvi. Doslova je nadchne, protože se jedná o fantastické boty, jež se přizpůsobí každému terénu. Můžete je sehnat v přijatelné cenové relaci, proto i tato skutečnost vám hraje do karet.

Pakliže jste tedy milovníky hor a patříte do skupiny nadšených turistů, kteří často podnikají výlety či výšlapy, pořiďte si kvalitní obuv. Na tuto outdoorovou kvalitu se zaměřuje, již tolikrát zmiňovaná, firma Merrell, která patří k jedničkám ve svém oboru.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová