Manikúra je samozřejmostí, nezapomínejte ale ani na pedikúru

Ženy jsou stvoření, které si dbají o to, jak vypadají. Dbají si na to, co se o nich říká, a když se o nich nesou nějaká negativa, pak se soustředí a udělají vše pro to, aby se o nich nesla jenom pozitiva. Není se čemu divit, když co měsíc navštěvují kadeřnici, která jim vždy zaručí to, že nebudou kolovat pomluvy na jejich vlasy. Také chodí na manikúru, která je ovšem mnohdy i součástí jejich outfitu. Na manikúru by si měla chodit každá žena pokaždé, nejen kvůli tomu, že se na ně snáší vlna kritiky. Ovšem je nutné podotknout, že manikúru si lehce uděláte i doma, ovšem záleží na tom, jestli máte čas, který tomu chcete věnovat.

Nicméně nejen na manikúru, ale také na pedikúru se musí dbát. Pedikúra však nezahrnuje jenom nalakování nehtů u nohou a jejich ostříhání, ale také v sobě nese i broušení pat, pakliže je máte tvrdé, nebo také čištění nehtů tehdy, kdy vás bolí a zjistí se, že jsou zarostené. To je pak velmi bolestivá procedura, které však lehce zamezíte právě tím, že se rozhodnete pravidelně chodit na pedikúru.

Kolik taková pedikúra stojí?

Ženy si ji většinou rozhodnou dělat samy doma, ovšem pokud bolí (zejména palce), pak je dobré zajít k odborníkovi, který pročistí zejména okolí nehtů a odstřihne tak nehet, který nejde vidět, ale který tak opravdu je a zkrátka bolí. Lakování nehtů a konečná úprava je pak jen ta třešnička na dortu celé pedikúry.

Mnoho žen jezdí na pedikúru ke své manikérce, proto se většinou na ceně domluví. Pokud byste však šli do nějakého salonu, zaplatíte zhruba pět set korun – tedy v průměru. Vždy záleží na městě, v němž si na pedikúru zajdete. Nejlevněji samozřejmě vyjdete tehdy, jestli budete mít pedikérku známou. Ostatně na pedikúru by se mělo chodit pravidelně jednou za měsíc minimálně, abychom předešli nepříjemnostem a aby i naše nohy byly naprosto v pořádku. Přece jenom bez nich by nám bylo těžko.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová