LACOSTE

Mít krokodýla či aligátora na botě nebo na jiném kousku oblečení je hit, který jednoduše nestárne. Značka Lacoste se totiž stále řadí k těm nejpopulárnějším a nejvíc kupovaným. Možná oslňuje svým stylem, možná novinkami, které pravidelně dodává na pulty svých obchodů. Někteří ji zrovna nemusí, jiní jsou z ní naprosto paf. Kdy ale tato značka započala a jaká byla původní myšlenka?

LACOSTE
LACOSTE

Vše začalo v roce 1933, kdy známý francouzský tenista René Lacoste si potřásl rukou s André Gillierem a založili společnost, která se z počátku chtěla specializovat pouze na obuv. Jelikož se mu přezdívalo krokodýle či aligátore, tak se rozhodl, že tento druh zvířete přidá do svého loga. A tak se právě dodnes setkáváte se zvířetem na každém vyrobeném produktu. K ukončení tenisové kariéry si René uvědomil, že by bylo vážně dobré začít podnikat trošku jinak. Zajímal se o módu, a proto se tedy rozhodl udělat díru do tohoto světa. Dodnes je společnost vedena z Paříže a jedna z výrobních poboček je ve městě Troyes. Od roku 1963 ji ovšem vede syn, a to Bernard Lacoste.

Společnost se nezaměřuje však pouze na obuv, jak tomu bylo na úplném začátku. Oblíbenost si získala zejména kousky oblečení, které je opravdu stylové. Jedná se o dámskou, pánskou, ale i dětskou módu, kterou se může pyšnit. Po velmi velkém úspěchu však začala svou působnost nadále rozšiřovat, a tak se s touto značkou setkáte i v oblasti kosmetiky.

Populární je zejména u módních nadšenců, protože nejen boty, ale i třeba bundy se řadí k těm opravdu stylovým. Nosit ji můžete klidně několik sezon, protože toto nošení se jednoduše neomrzí. Jelikož se většinou snaží vyrobit vážně nadčasové kousky, určitě se vám zalíbí to, že investice nebude zasahovat pouze do jednoročního období.

Lacoste se tedy zaměřuje i na kosmetiku, nejen na obuv či dámskou, pánskou nebo dětskou módu. Nadšenci a milovníci značky si tedy mohou přijít na své ve velmi široké oblasti. Mohou se oblékat do krokodýla, ale také krokodýlem i vonět.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová