Květiny, které zvládnou pěstovat i ti nejhorší zahradníci

Každá domácnost potřebuje řádně zútulnit. Většinou se zařizují domácnosti pouze tak, aby byly moderní a podle aktuálních módních trendů. Řada lidí touží po moderní domácnosti bez jakýchkoli vlastních zásahů, pouze podle obrázků z časopisu. Jenže právě takovým domácnostem vždy chybí kapka útulnosti a trochu té originality a jakési zrnko soukromí a intimity. V tomto případě je však velmi lehké řešení, a sice fotky. Fotografie jsou známkou toho, že v domácnosti někdo žije. Mnohdy nám pohled na ně vykouzlí úsměv na tváři, což je přesně to, co někdy po úmorném dni v práci potřebujeme.

Někdo to však s fotkami značně přehání, protože je opravdu najdeme v hojné míře naprosto kdekoliv. Nezajímá nás, jestli je to moc, hlavně, když fotky jsou na našich poličkách. Jenže to už není zrovna vkusné a najednou z moderní domácnosti už není ani kapka. Modernost se zkrátka přesune v zastaralé retro, které je sice vkusné, ale jen v malé míře. Když však potřebujete trochu oživit domácnost, pak byste to rozhodně měli pomocí květin. Květiny jsou totiž to, co naši domácnost absolutně zachrání. Pokud si nechcete květiny pořídit z toho důvodu, že jste podle vás opravdu špatní zahradníci, pak nebojte, i pro takové tipy lidí existují květiny, o které se můžete starat. Chce to jen je hledat.

Jsou libo kaktusy?

Nejznámějším druhem rostliny, kterou hojně pěstují ti, kteří se o květiny obecně starat moc neumějí, patří rozhodně kaktusy. Právě kaktusy jsou totiž květiny, které si žijí svým vlastním životem a netouží zrovna po tom, abyste jim narušovali jejich každodenní život. Sem tam je zalijte, aby vám neuschnuli, ale jinak o ně není větší péče. Pokud však nechcete tuto pichlavou kvetoucí krásku, pak se rozhodněte pro sukulenty. Jedná se o takové v mnohých případech dužinaté rostliny, které jsou opravdu stejné jako kaktusy – také mají svůj vlastní život a netouží po tom, aby jim ho někdo narušoval. Sukulenty navíc najdeme v mnoha provedeních – konkrétně se můžeme těšit na to, že je najdeme v mnoha barevných kombinacích nebo také v mnoha tvarech.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová