Krásná i na dovolené: Jak se starat o pleť?

Někteří z nás už mají dovolenou u moře za sebou. Jiné ale letní dobrodružství teprve čeká. Jak na dovolenou připravit pokožku a na co při pobytu u vody nezapomínat? Připomeňme si pár důležitých pravidel.

 

Žiletky už dávno nejsou IN

K dovolené u moře neodmyslitelně patří romantické západy slunce, procházky po pobřeží a popíjení koktejlů. Dokonalou letní atmosféru ale můžou zkazit nepříjemně čouhající chloupky. V plavkové sezóně totiž okolí našemu tělu jen tak něco neodpustí. Zběsilému holení žiletkou na poslední chvíli můžeme elegantně předejít epilací. Například při laserové epilaci pomocí alexandritového laseru Candela GentleLase® už nikdy nenaroste až 80 % stávajících chloupků. Na dovolené tak budeme mít o starost s holením méně.

 

Co pokožce dopřát na dovolené?

Ta největší starost o pokožku nám začíná na samotné dovolené. Mazání opalovacím krémem je teď v létě samozřejmost. Při pobytu na lehátku ale dostává naše odhalená kůže zabrat víc než normálně. Je proto třeba se mazat častěji, a to i ve stínu. Ale co když už je škoda napáchána a my to na sluníčku přehnali? Kůži bychom měli co nejdříve nakrémovat zklidňujícím přípravkem například s aloe vera nebo panthenolem. Spálené místo je po té potřeba chránit před sluncem – například oblečením. I když už se naše pokožka zbarvila do bronzova, nesmíme polevit. Stejně jako krémy na opalování je nutné tělu dopřát i péči po opalování. Přípravky po opalování namáhanou pokožku navíc příjemně zklidní.

 

S péčí nám pomůžou odborníci

Ani po návratu z dovolené nesmíme péči o pleť zanedbávat.  Opálená pokožka se více vysušuje. Nesmíme proto polevit v mazání pečujícími krémy. Tělu bychom po dovolené měli dopřát i odbornou péči, například omlazení pleti. Jednou z možností je ošetření Regenplazmou®, které provádějí odborníci z kliniky Mediestetik. Pomocí re-aplikace vlastní krevní plazmy bude naše pleť na pohmat zdravější, pevnější a víc hydratovaná.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová