Košile jsou stále in!

Někteří pánové košile milují, někteří je nosit prostě musí a ostatní je přímo nenávidí! A proč? Většina mužů si košili koupit neumí. Velké chyby dělají muži ve výběru materiálu, střihu a velikosti. Potom bohužel slýcháváme, jak je jim košilích nepohodlně. Čemu tedy věnovat pozornost, abyste mohli být pánové krásní, elegantní a moderní?

1. Obvod krku

Převážně všichni výrobci košil používají stejné číslování velikostí. Tohle by vám výběr košile mohlo ulehčit. Jak tedy obvod krku zjistit? Krejčovským metrem pod úrovní ohryzku změříme obvod. Počet centimetrů pak odpovídá velikosti košile.

2. Rukávy

Máme tři typy rukávů: standartní, prodloužené, extra/super prodloužené

Délku měříme opět krejčovským metrem nebo provázek a změřte délku od ramenní kůstky k místu cca 1 cm nad spojnici palce a ukazováčku. Standartní délka je 64 cm. Máte-li ruce delší zvolte rukávy prodloužené, ty měří 69 cm. Pokud patříte mezi velmi vysoké muže, bude pro vás vhodná dálka extra/super, která měří 72cm. Tady je s delším rukávem i delší celá košile.

3. Střih košile

Ještě donedávna se střih košil u nás moc neřešil, ale s nástupem vyštíhlených neboli slim košil přišlo pro pány další dilema, zda zvolili správně. U klasických košil je boční strana rovná a u slim košil je boční strana vykrojená. Tento střih je vhodný pro štíhlé pány.

4. Materiál

Při výběru materiálu musíte být velice pozorní. Musí vám být příjemný, abyste v košili zvládli např. náročný pracovní či svatební den. Pokud bude materiál kvalitní nebudete se v něm potit, nebude vás nikde škrábat. Košile by měla být vyrobena jen z hedvábí, bavlny nebo směsi těchto dvou látek.

V letních měsících můžeme zvolit variantu s krátkým rukávem, ovšem ne na všechny společenské akce se tato varianta hodí. Proto na velice slavnostní události zvolte košili s dlouhým rukávem nehledě na roční období, a na méně konzervativní akce je dobrá volba košile s krátkým rukávem a třeba i odvážnějším vzorem.

Na letní košili je důležitý vzor. Mezi letní vzory patří různorodé vzory květin, zvířat, palem. Pokud chcete být letos extra in, máme pro  vás typ a zvolte vzor plameňáků. Tyto košile jsou skvělou volbou na zahradní párty, výlet či na pláž. Pokud je léto velice horké nebojte se rozepnout pár knoflíčků.

Zdroj fotografií:  www.terranovastyle.com