Keen

Značka Keen byla založena v roce 2004 v USA a vlastní továrnu má v Portlandu v Oregonu. Ze začátku se chtěla zaměřit na testování a výzkum. Vyráběla vysoce kvalitní modely bot, u kterých se zaměřila na ochranu životního prostředí, na což samozřejmě slyšelo obrovské množství lidí. Velmi cenné zkušenosti se pak snažili využít hlavně dceřiné společnosti Keen vznikající v roce 2015 v Evropě. Keen se opravdu záhy stala oblíbenou značkou trekových bot. Obuv této značky je totiž ušita do nepříznivého počasí a velmi těžkého terénu. Hodí se pro využití široké škály vašich venkovních a sportovních zálib i pro práci v terénu. Provází spoustu lidí u jejich milovaných koníčků.

Značka Keen a boty na míru

Tato společnost zatím vyrábí boty na míru, což je u nás docela rarita. Kreativní, aktivní, sportující člověk milující turistiku i přírodu a život v celé své kráse ocení obuv značky Keen. Generální manažer Keen John Jansen je zastánce neustálého vývoje této značky. Boty budou vždy pro zákazníky vyráběny z inovovaných, technologicky vyspělých a stále kvalitnějších materiálů, s minimální dodací lhůtou a tato značka půjde opravdu vždy s dobou. Vždy se jí stylově přizpůsobí a bude s ní plně korespondovat. Právě ona kvalita obuvi spočívá v technologii výroby. Základním principem výroby je proces přímého vstřikování. Tento velmi specializovaný a složitý výrobní proces se používá od samého prvopočátku výroby značky Keen.

Keen a životní prostředí

Právě ona důmyslná metody vstřikování minimalizuje dopad na životní prostředí a používá vysoce účinné stroje snižující spotřebu energie. Nepoužívá vůbec žádné těkavé látky, což se hned tak nevidí. Značka Keen nezná hranice, a proto se je snaží neustále překonávat a vymýšlí lepší, odolnější, komfortnější a praktičtější obuv. Speciální obuv vás bude perfektně doprovázet při výšlapech i pěších túrách. Dbá na kvalitu a myslí na vaše pohodlí. Značka Keen totiž vyrábí své boty s výztuží, a proto jsou vaše nohy v pohodlí i při náročné túře. V dnešní době je těžké si z obrovského množství bot vybrat ty správné, boty od značky Keen jsou ale na vrcholu dokonalosti. Nabízí modely pro ženy, muže i děti. Najdete zde ale i trička, batohy, tašky, kabelky a různé doplňky. Outdoorové boty značky Keen nikdy nezklamou.