KAPPA

V Itálii se roku 1916 dělo opravdu spoustu věcí. Především se zde zrodila budoucí celosvětová módní značka, jež nesla název Kappa. I když přicházející druhá světová válka znamenala kalamitu pro celý svět, pro tuto firmu to znamenalo opravdu prosperující období. Rostly především vládní zakázky, a tak se společnost mohla ukázat hned ve svém pravém a kvalitním světle těm nejvyšším

KAPPA
KAPPA

z nejvyšších. Firma začala vyrábět spoustu oděvů pro vojáky a k původním ponožkám se dál a dál přidávalo i další pletené zboží. Během těch let se také dostalo první ochranné známky u zboží této značky. Jenže roku 1943 byla továrna, v níž se oděvy vyráběly, vybombardována. Pro Američany to byl ale jasný cíl, protože se všeobecně vědělo, že právě tato továrna zásobuje italskou armádu. O osm let později došlo k obnovení těchto prostor. Jelikož však společnost už nemohla počítat s vojenskými zakázkami, musela se zaměřit na módu pro běžné zákazníky. Proto tedy došlo ke značnému rozšíření a ke specializaci na dámskou, pánskou i dětskou módu. Vše z počátku fungovalo pouze na obchodu z obuví, ale díky velkému úspěchu, který firma sklízela, se zákazníci brzy dočkali i jiných kousků oblečení. Dodnes se tato italská značka řadí k těm nejlepším nejen v Evropě, ale také ve světě. Stále sklízí enormní úspěchy u svých zákazníků.

Pánská móda

Jak už bylo zmíněno, Kappa se začala zajímat i o pánskou módu. Z ní převážně dominují trička, která jsou u pánů velice oblíbená zejména kvůli tomu, že neobsahují přehnané nápisy, vzory, obrázky a jiné další zbytečnosti, které jsou sice v dnešní době v módě, ale neřadí se zrovna k těm nejvyhledávanějším.

Dámská móda

I dámy se dočkaly svého. Nejen, že Kappa rozšířila svůj sortiment o oblečení pro ženy, ale také přišla s naprosto vkusnými a stylovými kousky, které musí mít každá žena ve svém šatníku. Navíc se jedná o velice nadčasové kousky, proto investice do těchto oděvů nikdy neomrzí.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová