Jakou podprsenku do dekoltu?

Podprsenka tvoří nezbytný doplněk dámského šatníku. Její výběr podprsenek pro každodenní nošení většina žen více či méně úspěšně zvládne, u šatů do společnosti si ale obvykle neví rady. U přiléhavého modelu, který dokonale padne na tělo, je každý prohřešek se spodním prádlem vidět. A posměšné pohledy dobře oblečených dam na večírku nejsou pro takovou hříšnici zrovna příjemným zážitkem…

Balkonky pro zdůraznění ňader

Jak si tedy vybrat vhodnou podprsenku do společnosti? Začneme klasickými šaty s hlubšími výstřihy. K nim se hodí balkonové podprsenky s tříčtvrtečními košíčky. Nadzvednou poprsí, zdůrazní ho a dokonale sedí.

Na holá záda silikon nepatří

Výstřih ale může být i jinde, než jsme zvyklí. Pohled na hladká holá záda v šatech s velkým výstřihem vzadu by nemělo nic zkazit. Průhledná silikonová ramínka nejsou neviditelná, jak si mnohé dámy mylně namlouvají. V kombinaci s elegantními šaty vypadají příšerně. Do okolí o své nositelce vysílají signál: „Nemám vkus a neumím si vybrat správnou samodržící podprsenku bez ramínek.“ Přitom na výběr jsou opravdu kvalitní modely bez ramínek a zapínání vzadu.

Vyberte si neviditelnou

Nejde-li u šatů jenom o velký dekolt na zádech, ale chybí-li prakticky celá zadní část až k bederní páteři či dokonce pasu, musíte být při výběru podprsenky ještě pozornější. Opatrnost je zapotřebí i tehdy, mají-li šaty vykrojení i kolem ramen a rukou případně i boků a jsou přiléhavé. V takovém případě si vyberte neviditelnou variantu s krycími nálepkami na bradavky.

Samodržící prádlo nevykoukne

Stejný problém jako velký dekolt přinášejí i korzetové šaty nebo také různé asymetrické střihy šatů. I tady se vyplatí sáhnout po samodržících nebo samolepících gelových podprsenkách. Ty volte i v případě, že půjdete v šatech s dekoltem tančit. Díky silikonovým proužkům nedojde k nepříjemnému posunu látky a vykukování prádla tam, kde nemá být.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 369 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová