Jaké nosit oblečení do úřadu a firem

Některé firmy nebo úřady vyžadují po svých zaměstnancích, aby se oblékli podle pravidel instituce. Ne vždy tento styl musí být strohý a nudný. Oblékat se decentně a vkusně – neznamená, abyste se cítili jako šedá myš. Móda určuje, jak by měly vypadat i kancelářské šaty. Úhledné a elegantní.  Zvláštností šatů spočívá v jejich štíhlé siluetě, mívají úzký, přiléhavý, dobře padnoucí tvar. Co nemajítak horizontální šev v pase, velký límec a manžety. Kulatý výstřih, odhalená kolena, low-key barvy – to vše v různých časech tvoří elegantní obraz Zhaklin Kennedi, Edith Piaf nebo bývalé první dámy Michelle Obamové. Po přehodnocení koncepce Koko Shanel je čas na několik transformací. Přesto na jejich základě návrháři vytvořili klasické večerní šaty, které téměř celé století nevyjdou z módy. Office oblékání je také založeno na tomto stylu.

Barva

Barevnost kostýmků je širší, než je obyčejně známo. Obchodní kancelářské oblečení nemusí být jen černé nebo v šedé barvě. Kromě toho černá barva je vhodná proobyčejnéšaty, tak pro večerní koktejlové šaty. Proto je lepší zvolit jiné barvy.  Příkladně tmavě šedou, tmavě modrou, tmavší odstín vínové, modré a zelené, hnědá nebo béžová. Stále více návrháři doporučují použití módních pastelových odstínů od světle fialové až po krémovou.

Materiál

Business šaty by neměly být ušité z průsvitné tkaniny. Vyberte si husté materiály, mezi nimiž jsou atraktivní látky a komfortní pro každé roční období.Klasika bavlna nebo len. Nevýhodou těchto látek je mačkavost, takže návrháři doporučují použit moderní kompozitní textilie – lehká kostýmková vlna, len a hedvábí, smíšené složení hedvábí a kašmír. Výhodou těchto materiálů je zachování vzhledu, schopnost absorbovat vlhkost a vyšší komfort při nošení. V zimě budou dobrou univerzální volbou pletené šaty z příjemného jersey či angory.Můžete si dopřát osvěženív malém elegantním doplňku – opasku, hodinkách nebo kabelce.

Délka

Délka oblečení do kanceláře by neměla být příliš krátká, nebo naopak příliš dlouhá. Minimální možná délka je o devět centimetrů nad kolena.

Přijatelné řešení:

  • pět centimetrů nad kolena;
  • až do středu čéšky;
  • skryje čéšky;
  • až do poloviny kotníku.

Vedle klasiky nechybí džíny s cigaretovým střihem, do zvonu, přiléhavé slimky, kalhotové sukně i overaly.