Jaké květiny si koupit do vázy, aby vydržely dlouho?

V každé domácnosti se především ženy starají o to, aby domácnost byla opravdu krásná a aby se v ní dobře cítila celá rodina. Stará se o to, aby bylo věčné uklizeno podle přání manžela, dále je vždy perfektně zařízeno podle aktuálních módních trendů, o nichž se dočetla v časopise, dále je na stole vždy upečená buchta, aby měl manžel co mlsat, když přijde z práce. Ostatně mnohdy je i na muži, aby se trochu odvděčil své manželce, proto jednou za čas by jí mohl přinést nějakou pozornost, kterou jí absolutně zastaví dech. Nemusí to být drahý šperk nebo velký plyšový medvěd, který je v současnosti jako dárek opravdu oblíbený, ale může to být jen drobná maličkost, která dělá den.

Mezi takové drobnosti patří například květina. Stačí jedna růže do vázy, ale pokud chcete udělat radost ještě větší, pak to zkuste jednoznačně s menším pugétem oblíbených květin. Když však květinu kupujete, nejspíše se zaměřujete na to, aby vám opravdu dlouho vydržela. Není se čemu divit, vždyť květiny v dnešní době nestojí hubičku, a tak chcete, aby krása květin trvala minimálně týden. V tom okamžiku vám však paní květinářka neporadí mnohdy to, co dlouho vydrží, ale šoupne vám něco, čeho se potřebuje nutně zbavit, aby to nemusela vyhazovat. Proto byste radši měli znát takové druhy květin, které vám rozhodně jen tak neskapou.

Jaké druhy květin vydrží alespoň týden?

Mezi oblíbené květiny, které jsou oblíbené hlavně proto, že dlouho vydrží, patří rozhodně chryzantémy. Ve váze jsou moc krásné a do domácnosti přinesou trochu venku. Přece jenom takové chryzantémy jsou naprosto fenomenální už z toho důvodu, že vypadají jako luční kvítí. Jenže to v mnoha případech mužům není dost dobré, a tak se rozhodnou pro něco jiného. Pakliže byste zatoužili po růžích, pak pokaždé volte ty, co mají tlustý stonek. Čím tlustší ho mají, tím déle vám květina ve váze vydrží. S tenkým stonkem se růže nevyplatí brát, protože vám do dvou dnů ve váze umře. Pakliže chcete však něco originálního, volte frézie. Jsou to drobná kvítka, proto jich musíte koupit víc a jsou poměrně dražší, přesto jejich krása nezná mezí. Ve váze vydrží dokonce i čtrnáct dnů a kytice z nich je opravdu fenomenální. Navíc nádherně voní! Mezi další dlouhotrvající květiny patří rozhodně lilie, pokud nejsou rozevřené, a dále také alstra, která vydrží taky minimálně čtrnáct dnů.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 371 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová