Jak vyživit vyčerpanou pleť

Pleť je součástí našeho vzhledu a měli bychom o ni pečovat. Bohužel ne každý o svou pleť pečuje tak, jak by měl. Mnohdy se zanedbává pravidelné odličování, které stojí za vznikem pupínků a akné. Některé ženy zapomínají na čistění pleti, což vede bohužel až k vráskám. O naši pleť bychom se měli starat dnes a denně, jelikož ji dnes a denně zatěžujeme tunou make-upu. Pokud nemáte dostatek času ani financí na to, abyste v pravidelných intervalech chodili na lifting nitěmi nebo na lifting obličeje, doporučujeme vám vyživovat svou pleť jinak. Nyní se nabízí otázka, jak na to?

Nejvíce naši pleť vyčerpává sluníčko, i když o tom ani nevíme. Samozřejmě i zima a chladnější dny nejsou nic dobrého pro naši pleť. Je tedy nutné se o pleť starat v jakémkoli ročním období a za každého počasí, jen tak se pleť dostane do kondice a bude vypadat svěže a mladě.

V případě, že nevíte, jak se o svou pleť starat, přinášíme pár tipů, jak na to.

Nezapomínejte na peeling

Na peeling se bohužel velmi často zapomíná. Je to však škoda, peeling dokáže zbavit pleť odumřelých buněk na svrchní vrstvě pokožky. Peeling pomáhá nejen proti vráskám či proti celulitidě, ale také dokáže vyživit vyčerpanou pleť.

Peeling však nemusíte kupovat jen v drogeriích nebo v kosmetických obchodech, ale můžete si takový peeling vytvořit sami doma. I s pomocí domácích peelingových masek dokážete svou pleť do hloubky vyčistit. Při výběru upřednostňujte peelingy obsahující kávu, cukr nebo třeba drcené ořechy, ale dávejte si pozor na příliš hrubou konzistenci, která vám může uškodit.

Hydratovaná pleť, vyživená pleť

Pleť vypadá zdravě pouze v případě, že je dostatečně hydratovaná. Pokud svou pleť nehydratujete, nedostanete z pleti škodlivé látky, které se v ní usadily. K hydrataci slouží například mnohé krémy, séra nebo masky na obličej, využijte všeho, co se vám nabízí.