Jak vybrat správnou kabelku do práce i na setkání s přáteli

Ženy a kabelky k sobě patří. Jelikož dámské oblečení většinou neoplývá prostornými kapsami, musí se do kabelky vejít všechno nezbytné vybavení (a většinou i pár zbytečností). Správně zvolená kabelka udělá i z průměrného outfitu model hodný titulní stránky módního časopisu, a naopak ta nevhodná může shodit i dokonale slazené oblečení. Byla by škoda nosit jen jeden kousek pořád dokola, když existuje tolik možností. 

Každá událost si žádá jinou kabelku 

Nejprve zvažte, kam s kabelkou vyrazíte a jak dlouho budete mimo domov. Vzít si obří kabelku na svatbu nebo jinou společenskou událost nebude nejlepší volba, stejně jako si na celodenní výlet pravděpodobně nevezmete psaníčko. Do práce se hodí prostornější model v černé, hnědé nebo jiné neutrální barvě, který můžete kombinovat s jakýmkoliv oblečením. Velice oblíbená je tzv. tote bag. 

Potřebujete s sebou vzít jen telefon, peněženku a malou kosmetickou taštičku? Bude vám stačit menší kabelka na dlouhém, dekorativním řetízku. Hodí se na setkání s přáteli i na party. Pokud ale pro všechny případy potřebujete kromě telefonu zabalit také deštník, opalovací krém a lahev s vodou, zvažte, zda pro vás nebude lepší pořídit si stylový městský batoh. 

Populární a multifunkční 

Chystáte se s kamarádkou do města, cestou musíte stihnout menší nákup a nechcete nic slevit ze své elegance? Hobo bag jsou praktické a skladné kabelky z měkkých materiálů s uchem, díky kterému se dají pohodlně přehodit přes rameno. Existuje nespočet barevných kombinací a vzorů a díky ležérnímu stylu se skvěle hodí i pro volnočasové aktivity. 

Velkým trendem poslední doby jsou také kabelky, které tvarem připomínají měšce. Stahují se šňůrkou a některé varianty mají i ramenní popruh. Díky velké variabilitě se hodí jak do práce, tak do posilovny a pokud je správně sladíte s oblečením, tak i na formální události. Ať už ale sáhnete po jakékoliv kabelce, vždy se ujistěte, že je vyrobená z kvalitního materiálu a dostatečně odolná.