Jak nosit puntíky

Puntíky jsou neustále v oblibě. Jde o nadčasový vzor. Ony se nám totiž neustále vrací do módy. I když už možná nezažijí tak velkou slávu, jako zažily v minulosti, patří ještě stále k velmi oblíbeným a nestárnoucím vzorům. Puntíky na nás prostě působí velmi sympaticky. Snad je to proto, že v nás vzbuzují jen samé příjemné asociace. Připomínají nám volánové šaty sličných tanečnic flamenka, něžné slunéčko sedmitečné nebo třeba roztomilou kreslenou postavičkou Minnie.Puntíky jsou pro mnoho lidí velmi líbivým vzorem. Mohou se nám zdát někdy až příliš infantilní a tak trochu přeslazené, nebo právě naopak trochu staromódní.

Puntíky a střih šatů

Hodně záleží na střihu šatů, jejich barevnosti, velikosti zvoleného vzoru a samozřejmě také na materiálu.Střih šatů, sukní i halenek je velmi důležitý. Puntík působí sám o sobě velmi romanticky. Proto to již nepotřebujeme zvýrazňovat střihem ani jinými oděvními detaily. Puntík pak nejlépe vynikne na velmi jednoduchých až minimalisticky střižených šatech. Pak by měly být tvarově prosté také i ostatní doplňky. Puntíkům nejlépe sluší klasická černobílá podoba. Jsou ale k dostání v mnoha barevných podobách a kombinacích. Důležitá je také velikost puntíku, které mají ladit s naší postavou a proporcemi.

Velikost puntíků

Zvolené příliš velké puntíky totiž působí až teatrálně a přidávají nám na objemu. Naopak velmi drobné v hustém stylu se pak zdálky slévají v jednolitou šeď. Působí pak usedlým a staromódním dojmem. Zvolte tedy zlatou střední cestu. Při volbě materiálu si dejte pozor na příliš lesklé a syntetické materiály. Působí pak s puntíky lacině. Určitě ale nepodléhejte trendu, který svádí kombinovat puntík s květinami, proužky nebo třeba puntíky různých dalších velikostí. Možná to může na módní přehlídce vypadat zajímavě a přímo skvěle, sami to ale raději nezkoušejte a držte se osvědčeného hesla, že všeho moc škodí.