Jak nosit kardigan, hit letošního podzimu? 

Módní trendy se mění jako na běžícím pásu, ale jsou některé trendy, které zůstávají stále stejné. Mezi ně patří například tradiční dámský kardigan, který se za poslední roky trošku pozměnil po stránce svého vzhledu. Zatímco dříve byly stylové lehké, hezky rozevláté alternativy s klopy, v současné době dominují na trhu spíše pleteniny, které sahají sotva po pás. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli verzi tohoto módního trendu, pojďme si prozradit, jak ho vůbec nosit.  

Co je to kardigan? 

Že jste se s tímto pojmem zatím ještě nesetkali? Kardiganem se rozumí velmi praktický, pohodlný a také maximálně stylový kousek, který dokáže i z ležérního outfitu vytvořit formální look. Hravě se kombinuje s tepláky i s džíny, stačí ho přehodit přes jednoduché, jednobarevné tričko nebo košili.  

Zatímco v létě byl poněkud opomíjený, což je zcela logické (vždyť venku kralovaly nemalé teploty), nyní přichází jeho čas. Podzim, zima a jaro – tři roční období, během kterých kardigany vynosíte, jsou tady. 

Místo bundy nebo v kombinaci se splývavými materiály 

Pokud venku nekraluje ještě tak velká zima, nabízí se jedno – vezměte si svůj kardigan místo bundy. Je lehčí, ale zahřeje, navíc je velmi pohodlný, což ocení nejedna žena. Navíc se nemusíte bát toho, že byste museli tento lehký svetřík nosit pouze na džíny nebo slušivé kalhoty. Kardigany totiž sednout i šatům, zejména pokud jsou ze splývavých materiálů.  

Konkrétně ho můžete zkombinovat například s dlouhou saténovou sukní, jednoduchým tričkem a kovbojskými botami, na které letos sází všichni módní stylisté. Hezky se hodí i k overalům, jimž ani v zimě zatím neodzvonilo, pakliže se dobře spojí s dalšími kousky, nebo vsaďte na zmiňovanou klasiku, kterou je košile nebo tričko v kombinaci s džíny a teniskami.  

Ve všech případech kardigan skutečně dobře hraje a souzní.  

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová