Jak kombinovat široké kalhoty?

Široké kalhoty jsou trendem posledních let a ani letos tomu nebude jinak. Zejména ženy, které se pyšní dlouhýma nohama, je chtějí zakomponovat do svého šatníku, ale je pro ně stále záhadou, jak takové kalhoty vlastně kombinovat. Nakonec to není tak těžké, stačí jen vědět několik základních kombinací, nebo znát inspiraci, podle které se člověk může inspirovat. 

Inspiraci hledejte mezi celebritami 

Kde jinde se inspirovat v oblasti módy než od celebrit! A jednou z těch, které si široké kalhoty doslova zamilovaly, je vévodkyně Kate nebo Victoria Beckham. Módní ikony, které vědí, co se nosí a jak se to nosí. A tak právě ty dvě se vyplatí sledovat. 

Nebo se zkrátka držte základních rad, které přinášíme v tomto článku. Hodit se vám budou, ať už nosíte kalhoty paperbag, palazzo, nebo klasické culottes, které sluší i menším postavám, pokud se k nim zvolí podpatky. 

Kombinace se sakem  

Ať už volíte široké kalhoty kratšího nebo delšího střihu, pokud k nim zvolíte vyšší boty, nemusíte se obávat kombinace se sakem. Široké kalhoty se zásadně nekombinují s oversized vrškem, což nebudí hezky dojem, ale spíše se sází právě na upnutý, vypasovaný vršek.  

Při výběru tedy svou pozornost upněte hlavně na takové modely, při kterých jde vidět pas alespoň trošku. Tím se vyhnete tomu, že byste byli utopení v záplavě látek. 

S džískou to taky jde 

Pokud jste si zamilovali zmiňované culottes kalhoty, nosit je můžete také s džínovou bundou neboli džískou. Jedná se o kalhoty délkově do půlky lýtek, které se nebojte nosit ani s teniskami, pakliže jste vyšší postavy. Pouze ženy nízké postavy mohou tyto kalhoty opticky zmenšovat. 

V létě se k této skvělé kombinaci hezky hodí espadrilky, ale také klasické mokasíny, které mohou dodat outfitu elegantní šmrnc. 

Kombinace s trenčkotem 

Naopak na jaře povolejte do akce klasický trenčkot. Jedná se o univerzální jarní uniformu, která pravděpodobně nikdy nevyjde z módy. Tričko pod kabátem ideálně zakasejte, ať trochu zvýrazníte pas, pakliže si sako nezavážete v pase. 

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová