Jak hravě vytvořit bazén v zemi?

Každý z nás má nejoblíbenější jedno roční období. Většina lidí miluje především léto, během kterého utíká do ještě teplejších krajin k moři. Mnohdy se však v poslední době volí dovolená právě v Česku, což je samozřejmě levnější a stejně hezká možnost. Ostatně je nutné podotknout, že během léta se dočkáváme opravdu vysokých teplot, které nám pomalu nedávají v noci spát. Takové horké dny si vyžadují jenom jediné, a sice to, že chodíme zrovna z práce na koupaliště, kde se alespoň na pět minut můžeme plnohodnotně zchladit. Výhodu ale mají ti, kteří mají bazén na zahradě. Jedná se totiž o fantastické ovlažení vždy, když po něm zatoužíme – ať je ráno nebo zima. Navíc nemusíme platit padesát korun nebo více za takové ovlažení.

Samozřejmě mí bazén na zahradě nese své zápory. Mezi ně se řadí především čištění, které je opravdu problematické. Takové čištění přijde ale až po tom, co si bazén postavíme. Nyní však záleží na nás, po jakém bazénu toužíme. Jestli zvolíme klasický nadzemní, který většinou na zimu zazimujeme, nebo v zemi, v němž se můžeme koupat i během zimního období. Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, pak si nejspíše zavoláte firmu, která to udělá. Přece jenom vykopat svůj bazén do země vlastními silami není zrovna nejjednodušší, proto firma bude sice finančně dražším, ale kvalitním řešením. Ostatně pokud patříte mezi domácí kutily, pak přinášíme návod na to, jak dokonale vytvořit svůj vlastní bazén na zahradě.

Usaďte bazén do svahu, aby nebyly výkopové práce tak náročné

Nejdříve to chce samozřejmě vykopat jámu, což v tomto případě uděláte opravdu lehce ve chvíli, kdy se rozhodnete pro bazén ve svahu. Potom díru obložíme plechy, zpevníme to stavebním tmelem, abychom měli vše dokonale utěsněné. Pak se vlije trochu betonu, po obvodu stěn se těsní asfaltem. Do středu dna je kanálek pro vypouštění vody. Potom se stačí jenom pohrát. Dno bazénu se klidně může obložit kachličkami, mnohdy najdete speciální obložení v obchodech se zahradními potřebami. Nainstalujeme čističku a můžeme napouštět.

Lenka Váhová

Lenka Váhová

Lenka Váhová - redaktorka časopisu Lastfashion v online i tištěné podobě. Zajímá se o obor módy a krásy. Již 5 let působí jako hlavní copywriterka.

Lenka Váhová has 370 posts and counting. See all posts by Lenka Váhová