H&M

Švédská značka H&M byla založena v roce 1947. Společnost založil Erling Persson pod jménem Hennes, což ve švédštině znamená Její. Inspiroval se ve Spojených státech a cílem bylo vytvořit obchodní řetězec vyznačující se vysokým obratem a dostupnými cenami. První obchod nabízel pouze dámské oblečení a velmi brzy vznikla síť obchodů v celém Švédsku. Pak se sortiment zboží pouze pro ženy rozšířil zakoupením značky Mauritz se specializací na lovecké vybavení a oblečení. Tak vznikla právě nová značka H&M, tedy Hennes&Mauritz. Původní sortiment značky Mauritz ponechal pouze pánské a sportovní oblečení. Sportovní oblečení přinášelo neformální ležérní modely a jejich popularita v průběhu let obrovsky stoupla a proslavila značku při dalším růstu.

H&M, značka pro ženy muže i děti

Značka H&M pak rozšířila svou nabídku řadou dětského oblečení a roku 1970 se stala značkou pro celou rodinu. Zahrnuje i oblečení pro teenagery nebo miminka. Dnes se tato společnost prodírá směle kupředu globální módou. Dokáže velmi rychle určit nové trendy rodící se pod vlivem Hollywoodu, MTV, Madison Avenue či internetu. Značka H&M klade důraz na uniformitu v konceptu obchodů a je vhodným zprostředkovatelem oslovující svými trendy zbrusu novou generaci zákazníků. V dnešní době je známá a velice oblíbená doslova po celém světě.

Mezinárodní spolupráce

Značka H&M spolupracuje s nejrůznějšími návrháři a umělci po celém světě. Díky ní stále vždy nově objevujete novou kolekci H&M, plnou moderních, komfortních a nadčasově elegantních kousků oblečení, ve kterých zazáříte při každé příležitosti. Modely jsou vhodné do práce, na běžné nošení ale i na akce a večírky. Švédský oděvní gigant H&M spustil prodej oblečení po internetu také v České republice a v mnoha dalších zemích východní Evropy. Značka H&M nabízí zejména oblečení pro muže, oblečení pro ženy, dětskou módu, oblečení pro teenagery, kojenecké oblečení, tašky, kabelky i kosmetiku.

Hana Sportová

Hana Sportová

Hana Sportová je šéfredaktorkou magazínu Lastfashion. Stále píše články a řídí publikační činnost dalších redaktorů pro online i tiskovou formu magazínu. Lenka se zajímá o módu a podnikání.

Hana Sportová has 269 posts and counting. See all posts by Hana Sportová